Koszykarskie rozgrywki Mistrzostw Polski w zasięgu ręki

28.02.2017

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #koszykówka   #sieraków

Gościnna Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pniewach 25 lutego była areną widowiska, które śmiało można nazwać batalią o wszystko. Przegrywając UKS "Kormoran" miałby już tylko teoretyczne szanse na wyjście do strefowych rozgrywek mistrzostw Polski. Widowisko zapowiadało się zatem na dramatyczne. W drugiej minucie MUKS prowadzi już 4:0. Kormoranki jednak grają swoje i najpierw zdobywają 2 punkty z osobistych a potem po pięknej akcji wyrównują na 4:4. MUKS dorzuca jeden z osobistych i po ładnej akcji za 2 a Sieraków odpowiada rzucając za 3 i jest 7:7. Gramy kosz za kosz: 9:9, 11:11 i przy dość nerwowej grze przeciwniczki faulują raz, potem drugi i wreszcie trzeci z rzędu a Sierakowianki pewnie wykorzystują szanse i wrzucają wszystkie osobiste.

W 8 minucie jest 17:11. Poznanianki dokładają 2 my wrzucamy 4. Ostatnie sekundy 1 kwarty MUKS celnie rzuca za 3 i na tablicy jest 21:16 dla gospodyń. Początek drugiej kwarty wygląda podobnie. Kormoran gra z przewagą 7 - 9 punktów aż do 7 minuty, kiedy to MUKS najpierw rzuca celnie 2 razy po 2, a później w 9 i 10 minucie także dwa razy za 3 odrabiając straty i wygrywając kwartę 20:16. Na przerwę schodzimy przegrywając co prawda 34:36 ale kibice wiedzą już, że zdarzyć się może wszystko. Pierwsza minuta trzeciej kwarty to kontynuacja dobrej passy MUKSU który zwiększa prowadzenie do 4 punktów. Kormoran wyrównuje na 38:38 i gra toczy się do 5 minuty na 1 punktowe przewagi. W końcu w drugiej połowie 3 kwarty Sierakowianki wypracowują najpierw 4 a później 6 punktową przewagę. Trzecia kwarta kończy się 20:12.

Czwarta kwarta to najpierw powolne zwiększanie przewagi Kormorana aż do 12 punktowej 65:53. Dziewczyny z Poznania rozegrały jeszcze piękne widowiskowe akcje zmniejszając w 9 minucie przewagę Kormoranek do 8 punktów. Skoncentrowane Sierakowianki odpowiedziały w równie spektakularnych zagraniach i na sekundy przed końcem prowadziły nawet 13 punktami 70:57. Rozpaczliwie walczące Poznanianki jeszcze dorzuciły dwa oczka, ale bezlitośnie upływający czas nie pozwolił im już na spokojne rozegranie akcji. Wygrywamy po pięknym, porywającym spotkaniu, przy ogromnym dopingu publiczności 70:59. KORMORAN !!!

Dziewczyny zagrały doskonałe spotkanie pokazując siłę zespołowej gry. Wszystkie aktorki widowiska, także poznanianki pokazały doskonałą koszykówkę budząc podziw i entuzjazm publiczności.

Punktowały: Krzętowska - 21, Brandyk O. - 21, Szczecińska - 16, Mrowińska - 7, Prętkiewicz - 4, Janczyk 1.