Policjanci przypominają o oznaczeniu posesji

08.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #numer   #dom   #międzychód   

Międzychodzcy i sierakowscy policjanci przypominają mieszkańcom o obowiązku oznakowania posesji numerem porządkowym. Za brak tego wymogu właściciel działki może zostać ukarany mandatem. Brak oznaczenia powoduje dezorientację nie tylko służb dbających o bezpieczeństwo ale także innych firm i osób dostarczających np: przesyłki kurierskie. Może się nawet zdarzyć, że zamówiona pizza będzie zimna, bo dostawca nie mógł odszukać numeru domu, pod który miał ją dostarczyć.

 

Policjanci a w szczególności dzielnicowi ponownie odwiedzą miejsca, w których były już wcześniej ujawnione nieprawidłowości. Dotrą również do nowo powstałych budynków.

Stróże prawa przypominają, że według art. 64 § 1 kodeksu wykroczeń kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany.

 

Wypełnij ankietę. Podaj maila i zgarnij kubek!

 

To może Cię także zainteresować:
Starosta nagrodził wyróżniających się sportowców
Niewypały i niewybuchy z okresu II wojny światowej
Kolejny kurs podstawowy OSP zakończony

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze