Policjanci przypominają o zmianie ustawienia znaków

21.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #znak   #zakaz zatrzymywania się   #międzychód   

Od ubiegłego tygodnia na odcinku ul. Iczka do ulicy Placu Kościuszki w Międzychodzie została wprowadzona zmiana organizacji ruchu drogowego. Po prawej stronie w kierunku Placu Kościuszki, na odcinku pomiędzy przejściami dla pieszych został wprowadzony zakaz zatrzymywania się pojazdów.

 

Na załączonym zdjęciu widać, że nie wszyscy kierowcy stosują się do tej zmiany i parkują na pamięć.

Policjanci proszą kierowców, by zwracali większą uwagę na znaki drogowe.

Policjanci przypominają, że za powyższe wykroczenie funkcjonariusz może nałożyć mandat karny w wysokosci 100 złotych. Do wykroczenia tego jest przypisany jeden punkt karny.

B-36 Zakaz zatrzymywania się

Znak ten zabrania zatrzymywania pojazdu. Jeżeli nie określono okresu doby w jakim on obowiązuje, okres ten wynosi całą dobę. Zakaz dotyczy tej strony jezdni, na której został umieszczony. Na odcinkach drogi, na których obowiązuje ten znak kierującemu pojazdem nie wolno zatrzymać pojazdu, nawet na chwilę, chyba że wynika to z warunków ruchu drogowego lub zaistniałej sytuacji drogowej.

Do znaku mogą być dołączane różne tabliczki precyzujące działanie tego znaku.

 

To może Cię także zainteresować:
Starosta nagrodził wyróżniających się sportowców
Niewypały i niewybuchy z okresu II wojny światowej
Kolejny kurs podstawowy OSP zakończony

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze