Akcja profilaktyczna podczas Dni Ziemi Kwileckiej

11.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#profilaktyka   #zdrowie   #kwilcz   

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Międzychodzie, we współpracy z organizatorem Dni Ziemi Kwileckiej – Gminą w Kwilczu, w dniu 02 września br. - zorganizowała dla mieszkańców i gości, akcję profilaktyczną.

 

W ramach Punktu Promocji Zdrowia zorganizowano bezpłatne pomiary: na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera, ciśnienia tętniczego krwi.

Ponadto zainteresowane osoby mogły skorzystać z porad prewencyjnych z szeroko rozumianej prewencji prozdrowotnej, zapoznać się z materiałami edukacyjno – informacyjnymi promującymi zdrowie, brać udział w pokazie i nauce samobadania piersi oraz wykazać się wiedzą odpowiadając na samodzielnie wylosowane pytania z zakresu profilaktyki używania tytoniu, alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz zdrowego stylu życia. Osoby, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi, otrzymały długopis z logo PSSE.

Dla dzieci i młodzieży zorganizowano quiz wiedzy o zdrowiu dotyczący prawidłowych zachowań i postaw zdrowotnych – dzieci nagrodzono, nagrodami ufundowanymi przez wójta Gminy Kwilcz.

Powyższe działania powiązano z ogólnopolską kampanią społeczną „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu!”

To może Cię także zainteresować:
Kronika policyjna 19-21.01.2018r.
Zasłużeni dla Gminy Kwilcz
Akcja "Policz się z cukrzycą"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kwilcz.pl

Komentarze