Akcja "Wspólnie dla wielkopolskiej wsi"

16.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #profilaktyka   #bezpieczeństwo   #pożar   #wieś   #wiedza   #powiat międzychodzki   

13 marca 2019 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie odbyło się spotkanie informacyjno - szkoleniowe z rolnikami pod hasłem „WSPÓLNIE DLA WIELKOPOLSKIEJ WSI”.

 

Organizatorami spotkania były instytucje związane z rolnictwem: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W szkoleniu poruszono również problematykę bezpieczeństwa pożarowego na obszarach wiejskich. Międzychodzką straż pożarną reprezentował kpt. Marcin Piechocki – zastępca naczelnika wydziału ds. operacyjnych i kontrolno - rozpoznawczych. W ramach kompetencji PSP zreferowane zostały następujące zagadnienia: przeprowadzanie badań instalacji użytkowych w obiektach budowlanych, zasady sytuowania stogów, zabezpieczanie prac pożarowo niebezpiecznych, wyposażanie budynków w gaśnice, przedstawiono również krótki pokaz gaszenia pożarów gazów, cieczy i ciał stałych. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem rolników. Należy zauważyć, że działania prewencyjne strażaków wpływają na wyobraźnię uczestników, co w konsekwencji powinno mieć wpływ na podniesienie ogólnopojętej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa pożarowego.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek na K24 w Luboszu
Strażacy z Wielkopolski na PGE Narodowy
Dofinansowanie dla przedsiębiorców

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: psp.wlkp.pl / Opracowanie: st. asp. Paweł Piaskowski, zdjęcia: KP PSP Międzychód

Komentarze