Bezdomni – oni też potrzebują pomocy

01.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #bezdomny   #pomoc   #międzychód   

Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie prowadzi wzmożone działania prewencyjne i pomocowe na rzecz ludzi bezdomnych, samotnych, bezradnych, jak również osób znajdujących pod wpływem alkoholu lub innych, podobnie działających środków, przebywających na wolnym powietrzu lub w pomieszczeniach nieogrzewanych.

 

Działania te skupione są na ochronę życia i zdrowia i mają na celu zapobieżenie zgonom z powodu wychłodzenia organizmu.

Policjanci wspólnie ze Strażą Miejską obejmują szczególnym nadzorem miejsca gromadzenia się bezdomnych, szczególnie w porze wieczorowo- nocnej. Dokonują kontroli dworców, przystanków komunikacyjnych, pustostanów i innych miejsc gdzie mogą się gromadzić bezdomni.

Funkcjonariusze w razie napotkania takich osób informują je o noclegowniach, środkach higieny oraz posiłkach, które mogą otrzymać w ośrodkach pomocy społecznej lub innych placówkach.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby nietrzeźwe, przebywające na wolnym powietrzu, w razie napotkania takich osób podejmują interwencję mającą na celu doprowadzenie ich do miejsca zamieszkania lub policyjnej izby zatrzymań.

Mieszkańcy powiatu międzychodzkiego wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą i o to międzychodzcy policjanci proszą, skorzystać z tego narzędzia, informując stróżów prawa o osobach potrzebujących pomocy. Za sprawą krajowej mapy jest możliwość dodania opisu miejsca przebywania takich osób, co z pewnością ułatwi szybsze dotarcie policjantów do nich. Być może właśnie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa uratuje komuś życie.

Również za pośrednictwem aplikacji Moja Komenda, o osobach bezdomnych i niezaradnych życiowo, szczególnie w tym okresie można bezpośrednio powiadomić dzielnicowego.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: III Nadwarciańskie Święto Pieśni
Międzychód: Święto Pszczoły i Obchody Święta Matki Boskiej Zielnej
Międzychód: Dzień Wojska Polskiego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze