Bezpieczeństwo cyklistów podczas festynu

04.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #festyn   #rower   #międzychód   

W ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo", zainaugurowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zaplanowało cykl przedsięwzięć edukacyjnych, dedykowanych problematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 1 lipca w kraju odbyły się inicjatywy pn. "Parada rowerowa", która w powiecie międzychodzkim odbyła się podczas sobotniego festynu w Kamionnie.

 

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej i drogówki przeprowadzili przedsięwzięcie informacyjno-edukacyjne podczas festynu rodzinnego w Kamionnie, które skierowane było na problematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Głównym celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo rowerzystów oraz na fakt, że jako pełnoprawni uczestnicy ruchu, rowerzyści także zobowiązani są do przestrzegania przepisów prawa, zarówno w stosunku do kierujących innymi pojazdami, jak i do pieszych.

Stróże prawa w czasie trwania inicjatywy rozmawiali z cyklistami i odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa, prezentowali sprzęt policyjny oraz zachęcali do służby w Policji. Kilku kandydatów podczas prezentacji radiowozu już teraz nie chciało go opuścić. Uczestnicy festynu mogli oznakować także swój rower.

Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie serdecznie dziękuje Panu Przemysławowi Przybylskiemu – sołtysowi wsi Kamionna za pomoc w przygotowaniu przedsięwzięcia.

Parada Rowerów ma na celu promocję sportu rowerowego, zdrowego stylu życia i wspólnego rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz bezpiecznego kręcenia kilometrów. Podczas wspólnych podróży nie zapominajmy o zabezpieczaniu jednośladów na czas ich parkowania.

 

To może Cię także zainteresować:
"Szlachetna Paczka" strażacy też mają swój wkład w akcję
Wspólnie dla wielkopolskiej wsi
Bezpieczeństwo nad wodą podczas ferii

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze