Bezpiecznie do i ze szkoły

11.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #bezpieczeństwo   #dzieci   #szkoła   #międzychód   

Jak co roku Policja prowadzi ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonach szkół, przejść dla pieszych.

 

Od poniedziałku (4.09) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie oraz z Komisariatu Policji w Sierakowie aktywnie włączają się w akcję prewencyjną „Bezpieczna droga do szkoły”. Stróże prawa pełnią w tym okresie służby w okolicach wyznaczonych placówek oświatowych.

Zadaniem policjantem jest czuwanie nad tym, aby dzieci oraz młodzież bezpiecznie dotarły do szkoły. Policjanci szczególną uwagę zwracają w tym czasie na zachowania kierowców, w takich miejscach jak przejścia dla pieszych oraz są przygotowani do interwencji w każdej sytuacji, kiedy tylko dochodzi do łamania prawa.

Mundurowi przypominają młodzieży o odblaskach, które należy nosić obowiązkowo po zmierzchu wracając do domu poboczem drogi, tam gdzie nie ma chodników i wyznaczonych ścieżek dla pieszych.

W Międzychodzie na ulicy Pocztowej nastąpiły zmiany w oznakowaniu. Jest tam strefa płatnego parkowania oraz zakaz zatrzymywania na jej całej długości po lewej stronie w godzinach 7-17.00. Zakaz obowiązuje w dni nauki szkolnej.

 

To może Cię także zainteresować:
Odprawa służbowa policjantów KPP w Międzychodzie
Kronika policyjna 19-21.01.2018r.
Otwarcie sali sportowej przy SP nr 1 w Międzychodzie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze