Co zrobić, aby kontrole u dentysty były tylko formalnością? Dowiedz się, w jaki sposób zadbać o zęby swojego dziecka!

03.09.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał – to przysłowie wyjątkowo trafnie pasuje do dbania o higienę jamy ustnej. Prawidłowe nawyki zdrowotne należy wypracowywać już od najmłodszych lat. W przeciwnym wypadku wizyty u stomatologa staną się bolesną koniecznością, a który odpowiedzialny rodzic życzyłby tak źle swoim pociechom? Z pomocą ekspertów z firmy Hellodent przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek, które wydatnie ułatwią wyrobienie właściwych praktyk nawet u maluchów.

 

Dzieci czerpią wzorce z najbliższego otoczenia. To rodzice powinni dać dobry przykład regularnym myciem zębów 

Milusińscy poznają świat poprzez doświadczenia własne, a także rady mamy i taty. W pewnym wieku chłoną wiedzę jak przysłowiowa gąbka – i to najlepszy moment na to, aby przekazać najważniejsze zasady na temat pielęgnowania zębów. W pierwszej kolejności warto zadbać o systematyczność: specjaliści zalecają dokładne mycie po każdym posiłku. I to jest rozwiązanie optymalne, a już za absolutne minimum należy uznać szczotkowanie przynajmniej raz dziennie. Tutaj często pojawia się pytanie, jak myć wyjątkowo delikatne zęby i dziąsła u najmłodszych? Tutaj bardzo pomocna może się okazać szczoteczka soniczna dla dzieci. Dzięki specjalnej konstrukcji gwarantują znacznie wyższą skuteczność w usuwaniu pozostałości po jedzeniu oraz wszelkich osadów. Jak podkreślają przedstawiciele Hellodentu, urządzenia tego rodzaju bardzo często wyposażone są w specjalne programy. Dedykowane timery sygnalizują, kiedy należy przejść do następnego etapu – perfekcyjna pomoc w nauce właściwej techniki mycia zębów.


Korzystaj z najlepszych akcesoriów. Szczoteczki soniczne dla dzieci można stosować już u niemowlaków 

Wskazanie optymalnego czasu szczotkowania jednego fragmentu łuku zębowego przyda się zarówno u tych dzieciaków, które są już wystarczająco samodzielne i odpowiedzialne, jak też rodzicom opiekującym się maluchem. Nie trzeba się obawiać, że zbyt mocny docisk albo wysoka intensywność ruchów pulsacyjnych wyrządzą jakąkolwiek krzywdę. Miękkie włosie, częstotliwość pracy główki czy specjalnie zaprojektowany chwyt gwarantują maksymalny komfort. Warto jeszcze podkreślić, że wysokiej jakości szczoteczka soniczna dla dzieci posiadają także specjalne zabezpieczenia baterii oraz zwiększoną wodoszczelność. Należy również podkreślić ich walory wizualne: pełen żywych kolorów design, migające wesoło lampki oraz pozostałe „efekty specjalne” mają całkiem praktyczne zastosowanie. W ten sposób mycie zębów łatwo przekształcić we wspólną zabawę, co przyniesie zarówno mnóstwo radochy, jak i konkretne korzyści dla zdrowia.


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: materiał partnera

Komentarze