Czujka czadu zaalarmowała mieszkańców

31.01.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #czujka   #czad   #międzychód   

29 stycznia 2019 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Międzychodzie otrzymało zgłoszenie o załączonej czujce tlenku węgla w jednym z mieszkań w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Międzychodzie. Sygnał dźwiękowy alarmującej czujki usłyszeli sąsiedzi. Na szczęście okazało się, że w mieszkaniu, w którym rozległ się alarm nikogo nie było. Pomiary wykonane przez funkcjonariuszy PSP potwierdziły jedynie obecność „CICHEGO ZABÓJCY”.

 

Od 1 października PSP odnotowało aż 2639 zdarzeń z tlenkiem węgla, w których śmierć poniosło 37 osób, a ponad 1482 zostało rannych. Przypominamy zatem o dokonywaniu przeglądów przewodów kominowych przez wykwalifikowanych kominiarzy. Nie można też zapominać o czyszczeniu przewodów kominowych, co w znacznym stopniu może zapobiec powstaniu zagrożeniu ze strony czadu. 

Od października 2018 r. do marca 2019 r. trwa ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Czujka-na-strazy-Twojego-bezpieczenstwa/idn:36473


To może Cię także zainteresować:
Przekazanie pojazdów i nowego sprzętu dla strażaków
Poszukiwania mieszkańca Kaplina nadal trwają
Zapowiadają się wielkie remonty

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: psp.wlkp.pl

Komentarze