Czy to strażak czy przebieraniec?

14.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #międzychód   

Do niecodziennej interwencji doszło w ubiegły piątek (9.02) w Międzychodzie na rynku. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie zauważył spacerującego mężczyznę, też strażaka. Nic by w tym nie było dziwnego, ale mężczyzna był ubrany w mundur taki jak na co dzień w służbie zawodowej noszą strażacy, posiadał emblematy z nazwą międzychodzkiej jednostki i dystynkcje jak zawodowy strażak. Prawdziwy strażak jak nic. Komendant po przyjrzeniu się koledze stwierdził, że takiego strażaka wśród swoich podwładnych nie ma.

 

Mężczyzna został ujęty przez szefa międzychodzkich strażaków. Na miejsce interwencji zostali wezwani policjanci. Stróże prawa przewieźli strażaka do komendy celem wyjaśnienia całej sytuacji.

Okazało się, że 26 letni zawodowy strażak tak naprawdę jest strażakiem ale ochotnikiem w powiecie międzyrzeckim. W myśl przepisów, lubuszanin nie miał prawa do noszenia dystynkcji i emblematów strażaka zawodowego. Wobec czego mężczyzna, który w dodatku był nietrzeźwy został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Policjanci i strażacy ostrzegają przed osobami mogącymi podawać się za funkcjonraiuszy służb celem wyłudzenia pieniędzy. Metoda podszywania się pod funkcjonariuszy często jest wykorzystywana przez oszustów wyłudzających pieniądze szczególnie od osób starszych.

Policja apeluje o czujność i rozsądek! W razie jakichkolwiek podejrzeń i wątpliwości należy skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwonić pod numer 997 lub 112.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: III Nadwarciańskie Święto Pieśni
Międzychód: Święto Pszczoły i Obchody Święta Matki Boskiej Zielnej
Międzychód: Dzień Wojska Polskiego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: pixabay.com

Komentarze