Dodaj skrzydeł swojemu biznesowi. Promuj się w internecie poprzez pozycjonowanie lokalne

14.11.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Pensje pracowników, cały wachlarz składek, utrzymanie siedziby, materiały eksploatacyjne... Gdzie w tych wszystkich wydatkach na prowadzenie firmy znaleźć jeszcze środki na promocję swojej działalności? Proste: postawić na taką reklamę, która nie tylko zwróci się efektywnie przyciągając nowych klientów, ale jeszcze przyniesie zyski na sfinansowanie rozwoju przedsiębiorstwa. Działania marketingowe w internecie, z pozycjonowaniem stron na czele, idealnie wpisują się w powyższe założenia.

 

Konsumenci większym zaufaniem darzą te produkty, które wyświetlają się wyżej w Google 

Wydatki wymagane do skutecznego pozycjonowania lokalnego biznesu okazują się naprawdę niewielkie. Zwłaszcza po porównaniu z potencjalnymi korzyściami, jakie wiążą się z czołowym miejscem w internetowych rankingach najpopularniejszej wyszukiwarki. Niemal nieograniczony zasięg Google oraz indywidualne dopasowywanie wyników do użytkownika sprawiają, że pozycjonowanie stron pozwala dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów. Eksperci z agencji interaktywnej AFTERWEB podają, że z serwisu wyszukującego regularnie, tj. minimum raz w miesiącu, korzysta 26,5 miliona osób w Polsce. To ponad 94% wszystkich użytkowników internetu. Tutaj jednak znacznie ciekawsze są statystyki dotyczące decyzji konsumenckich oraz zapytań o charakterze regionalnym. Już 86% klientów przed zakupem w sklepie stacjonarnym porównuje wcześniej informacje oraz oferty z Google. Z kolei wyszukiwania odnoszące się do konkretnej miejscowości w 78% przypadków kończą się wizytą w firmowym punkcie w ciągu 24 godzin od wyświetlenia wyników przez wyszukiwarkę. 


Niech inni zapracują na Twój sukces. Powierz pozycjonowanie zespołowi profesjonalistów 

Powyższe dane jasno wskazują, że współcześnie konsumentów zdobywa się przede wszystkim kampaniami internetowymi. Dotyczy to największych miast, takich jak Warszawa czy Wrocław, a także mniejszych miejscowości, żeby wymienić tylko Legnicę oraz Bielsko-Białą. Trzeba podkreślić, że algorytmy wyszukiwarki, które indeksują i analizą strony internetowe, są cały czas udoskonalane. W efekcie pozycjonowanie staje się coraz bardziej złożonym procesem. Bez szczegółowej znajomości wytycznych Google, czynników rankingowych oraz umiejętności optymalizowania kodu nie ma mowy o uzyskaniu oczekiwanych rezultatów. Równie istotne jest wypełnienie firmowego serwisu wartościowymi treściami – takimi, które użytkownicy uznają za interesujące a zarazem przydatne. Wartość merytoryczną trzeba umiejętnie pogodzić z wymogami SEO, np. zawartością fraz kluczowych. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby to wszystko (i wiele więcej) ogarniać samodzielnie, agencja AFTERWEB z pewnością będzie odpowiednim partnerem do przeprowadzenia skutecznego pozycjonowania lokalnego.


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: materiał partnera

Komentarze