"Dojedź(my) bezpiecznie do celu" - bezpieczne ferie 2019

08.01.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #bezpieczeństwo   #ferie   #powiat międzychodzki   

Od 11 – 27 stycznia br. przypadają ferie zimowe w województwie wielkopolskim. Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie od 11 stycznia będą prowadzili działania pn. „Bezpieczne ferie”, podczas których będą zwracać uwagę m.in. na stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

 

Ferie zimowe to czas odpoczynku na różnych obozach i wycieczkach. Warto przed zimowymi atrakcjami zadbać o własne bezpieczeństwo w dotarciu i powrocie z upragnionego wypoczynku. Dlatego od 11 stycznia do końca ferii w naszym województwie zostaną przeprowadzone działania pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”. 

Działania w głównej mierze powiązane są z „Bezpiecznymi feriami” i skierowane są do kierujących pojazdami. 

Policjanci będą w tym czasie zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów takich jak: stosowanie się do ograniczeń prędkości, prawidłowego wyprzedzania czy korzystania z pasów bezpieczeństwa. 

Ponad to funkcjonariusze będą kontrolować trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów którymi udajemy się w podróż. 

Bardzo ważnym aspektem które ma ogromny wpływa na bezpieczeństwo podczas kierowania pojazdami jest nasz stan psychofizyczny przed podróżą. Nigdy nie prowadzimy pojazdu gdy jesteśmy zmęczeni lub gdy źle się czujemy, ponieważ nasza koncentracja na tym co się dzieje na drodze może być zbyt niska i może doprowadzić do zdarzenia drogowego. Natomiast w trakcie długiego prowadzenia pojazdu należy robić krótkie przerwy. 

Warto również skierować autokar do punktu kontrolnego, gdzie funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Takie punkty kontroli autokarów w naszym powiecie zostały zlokalizowane w następujących miejscach: 

- Międzychód ul. ul. Sikorskiego 22 (parking przy KPP Międzychód); ul. Plac Rolny (parking przy stadionie); 

- Kwilcz ul. Szkolna (parking przy Zespole Szkół);

- Sieraków ul. Poznańska 25 (parking przy Szkole Podstawowej); 

- Chrzypsko Wielkie ul. Szkolna (parking przy szkole)


O fakcie skierowania autokaru w celu przeprowadzenia kontroli proszę powiadomić Ogniwo Ruchu Drogowego za pośrednictwem dyżurnego KPP w Międzychodzie z kilkudniowym wyprzedzeniem pod nr tel. 95 748 8211. 

Zgłoszenie można również przesłać email pod adresem dyzurny.miedzychod@po.policja.gov.pl 


To może Cię także zainteresować:
Wypadek na K24 w Luboszu
Dofinansowanie dla przedsiębiorców
II Biała Sobota w Powiecie Międzychodzkim

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: policja.pl

Komentarze