Dożynki Gminne w Orlu Wielkim

07.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dożynki   #wieniec   #chrzypsko wielkie   

Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się w niedzielę, 27 sierpnia, na boisku w Orlu Wielkim. Rozpoczęły się korowodem na boisko w Orlu, na którym odprawiona została Msza Św. dziękczynna, koncelebrowana przez Ks. Józefa Dziagiela, proboszcza Parafii w Nojewie i Ks. Mariana Ciesielskiego, proboszcza Parafii w Chrzypsku Wielkim.

 

W korowodzie nie zabrakło tradycyjnych wieńców dożynkowych, niesionych przez delegacje z sołectw oraz bochenków chleba, które na początku Mszy złożyli na ołtarzu Starościna i Starosta dożynek - pani Ewa Helak z Chrzypska Małego i pan Stanisław Biedziak z Orla Wielkiego.

Licznie zebrani uczestnicy dożynek mogli podziwiać obrzęd dożynkowy i występy taneczne Zespołu Tańca Regionalnego "Szaranki" z Nojewa. Po części folklorystycznej przyszedł czas na okolicznościowe przemówienie wójta Edmunda Ziółka, a następnie dzielenie się chlebem z wszystkimi zgromadzonymi.

Sołectwo Orle Wielkie przygotowało dla wszystkich poczęstunek w postaci grochówki z wkładką. Zaraz po nim rozpoczęła się gala "złotych przebojów", przeplatana konkurencjami "II Turnieju Sołectw". Po wszystkich konkurencjach, które obejmowały m.in.: kulanie balota na czas, rzucanie jajkami w parach mieszanych, obieranie ziemniaków na czas i rzucanie nimi do wiadra z wodą, okazało się, że zwycięstwo przypadło sołectwu Orle. Ono więc otrzymało nagrodę - bon 500 zł na zakup do świetlicy wiejskiej.

Tradycyjnie dożynki zakończyły się zabawą taneczną do późnych godzin nocnych, którą prowadził zespół Sekwens.

 

To może Cię także zainteresować:
Zbiórka dla dzieci z Placówki "Nasz Dom''
Wieczór Andrzejkowy w Domu Pomocy Społecznej
Dzień Seniora w Domu Pomocy Społecznej w Łężeczkach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chrzypsko.pl

Komentarze