Duży pożar zboża w Tuczępach

08.07.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #zboże   #tuczępy   #międzychód   

3 lipca 2019 r. ok. godz. 13:30 dyżurny SKKP w Międzychodzie otrzymał zgłoszenie o pożarze w okolicy miejscowości Tuczępy, z którego wynikało, że pali się zboże i pożar bardzo szybko się rozprzestrzenia.

 

Już w trakcie dojazdu do zdarzenia wiadomo było, że na miejscu potrzebna będzie duża liczba sił i środków. Spaleniu uległo ok. 40 ha pszenicy, na szczęście udało się uratować ok. 50 ha zboża. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej, dwa samoloty gaśnicze „Dromader”, służby leśne i policja. Postawiono również w gotowość pluton Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego z powiatu szamotulskiego. 

Należy dodać, iż dużym utrudnieniem było zastawianie przez osoby postronne drogi dojazdowej do pożaru oraz punktu czerpania wody, dlatego strażacy apelują do mieszkańców aby w podobnych sytuacjach zachowywali rozsądek.


To może Cię także zainteresować:
Zatrzymano czyścicieli myjni samochodowych
III edycja Turnieju Piłkarskiego Międzychód CUP 2019 za nami
Nowy most w Międzychodzie przejezdny w obu kierunkach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: psp.wlkp.pl / Opracowanie: st. asp. Paweł Piaskowski, zdjęcia: st. sekc. Przemysław Lubik

Komentarze