Dżentelmen kłamał dla kobiety

03.12.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kolizja   #mandat   #alkohol   

Okłamał mundurowych by chronić znajomą przed konsekwencjami. Mówił policjantom, że to on spowodował kolizję drogową, co nie było prawdą. Gdy usłyszał, że zostanie ukarany mandatem karnym, jako kierowcę wskazał jadącą z nim kobietę, która była pijana.

 

27 listopada br. wieczorem policjanci z Międzychodu otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej. Na ulicy 17 Stycznia, kierowca Renault Megan uderzył w zaparkowanego Peugeota. Mężczyzna z renówki, który jechał z pasażerką przyznał, że jechał za szybko, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w inne zaparkowane auto. Policjanci po wykonaniu czynności oznajmili kierowcy, że zostanie ukarany mandatem karnym. 

Wtedy okazało się, że pojazdem nie kierował on tylko jadąca z nim kobieta. Chciał w ten sposób ochronić ją przed konsekwencjami prawnymi. Kierująca nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Na dodatek, badanie alkomatem wykazało obecność 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli dowody świadczące o tym, że to właśnie kobieta siedziała za kierownicą feralnego wieczoru. 

Przed mieszkanką Międzychodu sprawa w sądzie z grzywną w tle. 

Policjanci przypominają, że kierowca za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości karany będzie zakazem prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz grzywną w wysokości min. 5 tys. zł dla osoby, która pierwszy raz jechała w stanie nietrzeźwości oraz min. 10 tys. zł dla osób za ponowne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.To może Cię także zainteresować:
Prawie jak Gang Olsena
Narkotyki i dopalacze - profilaktyka przed feriami
Narada roczna międzychodzkich policjantów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Międzychód / fot. policja.pl

Komentarze