Dzień Sołtysa w Gminie Kwilcz

16.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sołtys   #święto   #życzenia   #kwilcz   

W dniu 11 marca br. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Sołtysa. W spotkaniu udział wzięli sołtysi (aktualni sołtysi oraz sołtysi, którzy przestali pełnić swoją funkcję w wyniku wyborów) oraz Wójt Gminy Kwilcz Stanisław Mannek i Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Korpik.

 

Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu dotyczącego krótkiego podsumowania kadencji 2015-2018 sołtysów sołectw gminy Kwilcz. 

Wójt podziękował za zaangażowanie i współpracę na rzecz społeczności lokalnej oraz życzył Sołtysom, aby sprawowana przez nich funkcja Gospodarza Wsi dostarczyła im wiele satysfakcji i stała się źródłem społecznego uznania oraz życzył sukcesów w prowadzeniu działalności sołeckiej w 2019 r. 

Nie można zapominać, że sołtysi to współcześni liderzy wsi. Dbają o to, by zarządzane przez nich sołectwa prężenie się rozwijały, a lokalna społeczność tworzyła spójną całość. Pełnienie roli gospodarza wsi jest funkcją publiczną, nietypową pod każdym względem. Sołtys to przecież wyjątkowy urzędnik – bez wyznaczonych stałych godzin pracy i będący najbliżej ludzkich spraw. 

W sposób szczególny słowa podziękowania kierowano pod adresem pana Andrzeja Nowaka, byłego już sołtysa Sołectwa Mościejewo, który przez blisko 41 lat pełnił funkcję sołtysa, służąc lokalnej społeczności. 

Na zakończenie spotkania każdy z sołtysów otrzymał słodki upominek.
To może Cię także zainteresować:
Wypadek na K24 w Luboszu
Dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej
Święto Zwycięstwa i Wolności w Międzychodzie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kwilcz.pl

Komentarze