Fryzura ślubna a biżuteria: jak stworzyć spójną, a także elegancką całość?

22.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Dobór odpowiednich dodatków to klucz do sukcesu w komponowaniu stylizacji ślubnej. Każdy z nich powinien pasować do sukni, a dodatkowo muszą uzupełniać się nawzajem tak, by całość była harmonijna i przyjemna w odbiorze. Na szczególną uwagę zasługuje wszystko, co znajduje się na wysokości wzroku, czyli makijaż, uczesanie oraz kolczyki. To od ich dopasowania zależy Twój ślubny wizerunek, dlatego dobrym ruchem jest poświęcenie im nieco więcej uwagi. Nie masz pomysłu na to, jakie kolczyki najlepiej będą wyglądać z Twoją wymarzoną fryzurą? Przeczytaj poniższy poradnik.

 

1. Stylowy, gładki kok wyeksponuje wiszące kolczyki ślubne i sztyfty 

Nieskazitelne upięcia włosów, które odsłaniają cały owal twarzy, są wręcz doskonałe do pokazania przykuwających uwagę, dużych kolczyków. Pamiętaj jednak, by nie były zbytnio bogate i rzucające się w oczy. Do subtelnego wdzięku koka (i właściwie do wszystkich kształtów twarzy) dopasują się zwłaszcza kolczyki krople o średniej długości. Jeżeli natomiast nie jesteś fanką wiszących modeli, wybierz delikatne sztyfty z wyrazistym kamieniem. 


2. Krótka fryzura wygląda pięknie z długimi kolczykami 

W tym przypadku motywem przewodnim jest kontrast. Dynamiczne, krótko przycięte włosy zwykle nie pozwalają założyć welonu, jego rolę automatycznie przejmują więc kolczyki. Jeżeli chcesz się tak uczesać, zdecyduj się na duże, widoczne na pierwszy rzut oka kolczyki ślubne. Świetnym pomysłem będą wszelkie ornamenty wysadzane błyszczącymi kryształkami, zwisające „żmijki”, duże kamienie – słowem wszystko, co wypełnia przestrzeń pomiędzy włosami a ramionami. 


3. Do rozpuszczonych loków załóż delikatne, kryształowe modele 

Długie, niby rozwiane wiatrem włosy to jedna z najbardziej romantycznych fryzur ślubnych. Nic dziwnego, że panny młode dobierają do nich kolczyki w podobnej konwencji. Najlepsze okażą się tutaj długie, złożone z cyrkonii albo kryształów Swarovskiego, które będą gustownie, ale dyskretnie połyskiwać przy uchu. Raczej nie wybieraj kolczyków zbudowanych z wielu elementów czy ażurowych, gdyż mogą zaplątywać się w luźne kosmyki. Innym wyjściem jest założenie drobnych sztyftów. 


4. Upięcia na karku są dobrą bazą dla wytwornych kolczyków 

Stylowe, niskie koki lub kucyki zebrane tuż nad linią barków i pleców wymagają odpowiedniej oprawy biżuteryjnej. Z jednej strony zbyt małe kolczyki w towarzystwie takiej fryzury po prostu znikną, z drugiej lepiej uważać z zakładaniem strojnych „kandelabrów”. Dodatki powinny odznaczać się harmonią i wdziękiem, dlatego najlepszym wyborem będą strojne, ale nie za długie modele z kryształami i perłami. Znajdziesz je na przykład w sklepie internetowym Radziszewska. Nadadzą całej stylizacji romantycznego wydźwięku, a jednocześnie jej nie przytłoczą.


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: materiał partnera

Komentarze