Gmina Międzychód z nowym sprzętem do walki z pandemią

21.12.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #sprzęt   #koronawirus   #międzychód   

W II edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie” gmina Międzychód otrzymała grant na zakup sprzętu do przeciwdziałania pandemii koronawirusa. Dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych do miejscowych jednostek ochotniczej straży pożarnej trafiła odzież ochronna, opryskiwacze i ozonatory.

 

Dzięki otrzymanym środkom jednostki ochotniczej straży pożarnej z gminy Międzychód otrzymały specjalistyczny sprzęt, który będzie wykorzystywany do walki z COVID-19. Zakupiono 3 opryskiwacze spalinowe, 50 kombinezonów ochronnych, 9 ozonatorów oraz 12masekdo sprzętu izolującego drogi oddechowe. 

- Sprzęt z pewnością pozwoli zminimalizować ryzyko zakażeń oraz poprawi bezpieczeństwo i komfort prowadzenia działań ratowniczych przez jednostki OSP z terenu gminy. Mamy nadzieję, że poprawa możliwości i skuteczności prowadzenia działań ratowniczych przyczyni się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa Naszych Mieszkańców i złagodzenia skutków trwającej pandemii – mówi Burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny. 

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Międzychód PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Baczyna - Plewiska. Celem projektu jest poprawa pewności i bezpieczeństwa pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego w północno-zachodniej części Polski. 

Szczegółowe informacje o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronie internetowej programu, pod adresem: www.wzmocnijotoczenie.pl.


To może Cię także zainteresować:
Niespokojny czwartek na drogach powiatu międzychodzkiego
Strażacy apelują -"Uważajmy na kruchy lód"
Wypadek drogowy w Sierakowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.pl

Komentarze