II Ogólnopolski Halowy Turniej Piłkarski Women Cup Międzychód 2017

20.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #kobieta   #turniej   #międzychód   

Gratulujemy zespołowi spod Kościana zwycięstwa w turnieju, który stał na wyższym poziomie sportowym, niż miało to miejsce rok temu. W wielkim finale zespół z Juny Trans St. Oborzyska, pokonał dopiero po rz.karnych Polonie Poznań. Obrońca trofeum czyli zespół Polonii Środy Wlkp, tym razem turniej zakończył na 3 miejscu.

 

W turnieju tym, niezły występ zaliczyły zawodniczki AP Warty Girls Międzychód, podzielone dwie drużyny na starsze i młodsze, zaprezentowały się na miarę, swych aktualnie piłkarskich możliwości. Starsza umownie nazwana AP Wartą I Międzychód, mogła pokusić się o awans do gier o miejsca 1-4, zaś drugi zespół, nie przypadkowo złożony większości z zawodniczek 2002/05!!! [przygotowują się do H.M.Wlkp U-16], miał okazję spróbować sił i sprawdzić się na tle silnych, a także starszych rywalkach. Wyniki w tym przypadku, nie były na tyle ważne, jak sama gra. Dziewczyny przyjęły ten fakt bardzo dobrze, co w efekcie nie zmąciło im, dobrej zabawy podczas tego turnieju, a przy okazji rozegrać, kilka dobrych zaciętych i wyrównanych spotkań, w których zdobywały bramki.

Więcej trener Mariusz Ratajczak, wymagał od zespołu starszego, ale także, bez zbytniej ''napinki'' na wynik, bo ten turniej, był swoistą nagrodą za cały rok treningów i rywalizacji ligowej na poziomie III-ligi Wlkp. Oczywiście była szansa aby zameldować się w pierwszej ''czwórce'' turnieju i wyjść nawet z 1 miejsca ze swej grupy. Niestety, jeden mecz zadecydował o tym, że zespół AP Warty I Girls Międzychód , zamiast 1 miejsca, zajął 4 miejsce w grupie, w efekcie czego nasz zespół, musiał toczyć boje o miejsca 5-8, t.j drugi młodszy zespół AP Warty II Girls. W meczach decydujących o końcowych miejscach w turnieju, nasze zespoły pokazały, że potrafią grać i o mały włos, zagrałby w meczu o 5 miejsce. Zabrakło nie wiele, aby drugi zespół AP Warty Girls, nie pokonał swych rywalek ze Śremu, prowadząc 2:0, uległy im 2:3! Za to pierwszy zespół dziewcząt międzychodzkiej Warty, nie miał problemów z awansem, pokonując swe rywalki, dzięki trafieniom Gosi Gałężewskiej i w końcu skutecznej Alicji Czaprańskiej. W meczu o 7 miejsce, wydawało się, że będziemy świadkami rz.karnych, ponieważ do ostatnich minut meczu młodszej drużyny AP Warty II Girls, na tablicy wyników, widniał wynik bezbramkowy 0:0, niestety ostatnia minuta , rozstrzygnęła losy tego pojedynku na korzyść zespołu z Kostrzyna. W meczu o 5 miejsce, górą był zespół AP Warty Girls, który zwyciężając zespół Warty Śrem 2:1 , zrewanżował się tym samym , za pechową porażkę w grupie eliminacyjnej. Porównując ub.roczny turniej i wynik końcowy tam tego turnieju, to 5 miejsce wywalczone przez mój zespół, można uznać za sukces, ponieważ niewątpliwie druga edycja turnieju Women Cup Międzychód 2017 , stała na wyższym poziomie sportowym, niż ta z roku 2016 - mówi trener zespołu i główny organizator oraz pomysłodawca turnieju dla kobiet w Międzychodzie Mariusz Ratajczak, który chciałbym podziękować grupie rodziców, pomagającym przy organizacji turnieju, jak i wszystkim sponsorom, którzy wsparli ten turniej. WIELKIE DZIĘKI!

 

Nasze dwa zespoły reprezentowały:

Julia Trocha, Wiktoria Chmielewska [kpt i 1 bramka], Julia Kurzyńska [1 bramka], Natalia Helak, Alicja Czaprańska [2 bramki], Natalia Kurzyńska, Małgorzata Gałężewska [4 bramki]

Nikol Tomala, Adrianna Skrzypczak, Natalia Kliks [1 bramka], Fabien Tomala, Zosia Gromadecka [3 bramki], Julia Kamyszek, Iga Piaskowska [kpt]

 

Oto wyniki i końcowe rozstrzygnięcia

Gr.A

MAX Lubuszanin - AP Warta Girls 1:3 [Małgorzata Gałężewska, Julia Kurzyńska, Wiktoria Chmielewska]

Juna Trans - Warta Śrem 1:1

Warta Śrem - AP Warta Girls 2:1 [Małgorzata Gałężewska]

MAX Lubuszanin - JUNA Trans 3:1

JUNA Trans - AP Warta Girls 4:0

MAX Lubuszanin - Warta Śrem 3:2

 

1. MAX LUBUSZANIN DREZDENKO - 6 / 7:6

2. JUNA TRANS ST.OBORZYSKA - 4 / 6:4

3. WARTA WOMEN ŚREM - 4 / 5:5

4. AP WARTA GIRLS MIĘDZYCHÓD- 3 / 4:8

 

Gr.B

Polonia Środa - MUKS PS 4:0

Polonia P/ń - AP Warta II Girls 5:1

Polonia Środa - Polonia P/ń 0:0

AP Warta II Girls - MUKS PS 1:4

Polonia Środa - AP Warta II Girls 9:0

Polonia P/ń - MUSK PS 5:0

 

1. POLONIA ŚRODA WLKP - 7 / 13:0

2. POLONIA POZNAŃ - 7 / 10:1

3. MUKS PS KOSTRZYN n/Odrą - 3 / 4:10

4. AP WARTA II GIRLS M/CHÓD - 0 / 2:18

 

MECZE PÓŁFINAŁOWE 5-8

Warta Śrem - AP Warta II Girls Międzychód 3:2 [Natalia Kliks, Zosia Gromadecka]

AP Warta I Girls Międzychód - MUKS PS Kostrzyn n/Odrą 2:1 [Małgorzata Gałężewska, Alicja Czaprańska]

 

MECZE PÓŁFINAŁOWE 1-4

Polonia Poznań - MAX Lubuszanin Drezdenko 1:1 k.5:4

Juna Trans St.Oborzyska - Polonia Środa Wlkp 4:2

 

MECZE FINAŁOWE

o 7 miejsce

MUKS PS Kostrzyn n.Odrą - AP Warta II Girls M/chód 2:0

o 5 miejsce

AP Warta Girls M/chód - Warta Śrem 2:0 [Małgorzata Gałężewska, Alicja Czaprańska]

o 3 miejsce

Polonia Środa Wlkp - MAX Lubuszanin Drezdenko 4:1

o 1 miejsce - WIELKI FINAŁ WOMEN CUP 2017

Juna Trans St.Oborzyska - Polonia Poznań 0:0 k. 3:2 

 

Podczas turnieju nagrodzono i wyróżniono najlepsze zawodniczki.

Najlepsza bramkarka - Adrianna Raś [Polonia P/ń]

Najlepsza strzelczyni - Katarzyna Ciesiółka - 11 goli [Polonia Śr.]

Najlepsza zawodniczka - Dominika Hyża [Polonia Śr.]

 

Nagrodzono wyróżniające się zawodniczki w turnieju min.:

Wiktoria Chmielewska [AP Warta], Kinga Skrzypczak [Warta Śrem], Zosia Gromadecka [AP Warta II], Marysia Nowak [Polonia P/ń], Patrycja Wierzbicka [MUKS PS Kostrzyn], Paula Żelazek [MAX Lubuszanin] i Wiktoria Matyja [Juna Trans].

 

Czołowymi postaciami turnieju były także:

Małgorzata Gałężewska [AP Warta- 4 bramki], Karolina Lach [MUKS], Aleksandra Łach [MAX - kandydatka do MVP], Wiktoria Kostuj [Warta Śrem - 5 bramek], Weronika Spalony [Polonia Śr.] czy Nadia Cieślak [Polonia P/ń].

 

Wszystkie zespoły zostały obdarowane świątecznymi prezentami w postaci słodkości i piłek.

Turniej piłkarski WOMEN CUP 2017 zamknął Burmistrz Miasta i Gminy Międzychód p. Krzysztof Wolny.

DO ZOBACZENIA ZA ROK

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: III Nadwarciańskie Święto Pieśni
Międzychód: Święto Pszczoły i Obchody Święta Matki Boskiej Zielnej
Międzychód: Dzień Wojska Polskiego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze