Inauguracyjna Sesja Rady Gminy Kwilcz VIII kadencji

26.11.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sesja   #rada gminy   #radny   #wójt   #kwilcz   

Zaprzysiężenie Wójta Gminy Kwilcz oraz ślubowanie radnych Rady Gminy Kwilcz VIII kadencji odbyło się w środę, 21 listopada br. w Urzędzie Gminy.

 

Obrady otworzył i poprowadził radny senior – Grzegorz Korpik. Zasadniczą część sesji poprzedził miły akcent związany z wręczeniem przez Przewodniczącą Gminnej Komisji Wyborczej Elżbietę Rymarską zaświadczeń o wyborze radnym: Agacie Ceglarek, Annie Dziuba. Martinowi Halaszowi, Grzegorzowi Korpikowi, Mateuszowi Królakowi, Jolancie Kwiatkowskiej – Sokółka, Przemysławowi Lehmannowi, Krzysztofowi Mleczakowi, Renacie Mizera, Anecie Nowak, Wojciechowi Olejnikowi, Marii Plewa, Dariuszowi Prętkiemu, Jolancie Syk oraz Joannie Witan. 

Pan Stanisław Mannek odebrał z rąk Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej Elżbiety Rymarskiej zaświadczenie o wyborze na funkcję Wójta Gminy Kwilcz i złożył ślubowanie słowami: „Obejmując urząd wójta gminy Kwilcz, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy Kwilcz. Tak mi dopomóż Bóg". 

Następnie głos zabrał Wójt Stanisław Mannek, który w swoim wystąpieniu podziękował mieszkańcom za okazane mu zaufanie. W swoim wystąpieniu Wójt podkreślił, że będzie wierny złożonemu przyrzeczeniu i będzie wyznacznikiem w pracy na stanowisku Wójta Gminy Kwilcz. Składając dzisiaj ślubowanie i podejmując się misji przewodzenia kwileckiej wspólnocie samorządowej deklarował, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby gmina Kwilcz rozwijała się z korzyścią dla jego mieszkańców. Kończąc Wójt przywołał słowa naszego wielkiego rodaka – św. Jana Pawła II: „Władza jest służbą, a nie przywilejem. To nie ludzie powinni być zależni od władzy, lecz przeciwnie – władza ma zależeć od ludzi”, ufając, że dla wszystkich, samorząd to przede wszystkim mieszkańcy: to dla Nich istnieje gmina i urząd, po to by sprawnie dostrzegać Ich potrzeby, załatwiać problemy i spełniać oczekiwania. Wójt zaprosił wszystkich do współpracy, deklarując otwartość na zgłaszane nowe pomysły mogące przyczynić się do poprawienia poziomu naszego życia i zmiany wizerunku Gminy wskazując na wspólne realizowanie potrzeb mieszkańców – postawmy na dialog i umiejętność współpracy ponad podziałami. 

W trakcie sesji radni dokonali wyboru Przewodniczącego i Zastępców Przewodniczącego Rady Gminy. Funkcje Przewodniczącego Rady Gminy powierzono Grzegorzowi Korpikowi, a funkcje Zastępców Przewodniczącego Jolancie Kwiatkowskiej – Sokółka oraz Martinowi Halaszowi.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek na K24 w Luboszu
Dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej
Eksperymenty, nauka i dużo radości

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kwilcz.pl

Komentarze