IV Jesienny Rajd Pojazdów Zabytkowych w Sierakowie

08.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#samochód   #zabytek   #rajd   #auto   #sieraków   

W dniach od 29 września do 1 października br., na zakończenie sezonu, Automobilklub Wielkopolski organizuje IV Jesienny Rajd Pojazdów Zabytkowych. W tym roku bazę rajdu zlokalizowano w Hotelu Kama w Sierakowie, a ponad 100-kilometrowa trasa rajdu poprowadzona została przez malownicze tereny Puszczy Noteckiej i Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego.

 

W rajdzie weźmie udział około 50 zabytkowych pojazdów, a najstarszym pojazdami rajdu będą samochody Ford A oraz Plymouth V, oba z 1929 roku. Uczestników rajdu czekać będą na trasie liczne atrakcje: próby sprawności jazdy, zadania nawigacyjne, pytania krajoznawcze oraz dotyczące historii motoryzacji.

W programie rajdu w sobotę, 30 września, przewidziano specjalnie dla mieszkańców gminy Sieraków wyjątkowy pokaz samochodów przy ulicy Parkowej na terenie Bractwa Kurkowego w Sierakowie. Rajd organizowany jest przy życzliwym wsparciu władz regionu, w tym burmistrza gminy Sieraków.

Poprzednie edycje wydarzenia odbywały się m.in. w Grodzisku Wielkopolskim.

 

To może Cię także zainteresować:
Mieszkańcy ujęli, a policjanci zatrzymali włamywacza
Kupili auto i je rozbili
Łupem padły elektronarzędzia

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: sierakow.pl / DW | foto: sierakow.pl

Komentarze