Jak zrobić meble ogrodowe?

30.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom & ogród   #ogród   #architektura ogrodowa   #meble   #palety   #diy   

Chcesz w prosty i tani sposób odświeżyć swój ogród? Na pewno przydałby Ci się komfortowy kącik do wypoczynku. Okazuje się, że wykonanie mebli ogrodowych we własnym zakresie nie jest wcale takie trudne. Do tego celu tak naprawdę wystarczą chęci oraz podstawowe zdolności manualne.

 

Wybierz dogodny surowiec

Zanim podejmiesz się realizacji mebli do swojego ogrodu, w pierwszej kolejności dokładnie określ, z jakiego surowca chciałbyś mieć wyjątkowy komplet ogrodowy. Na pewno nie ma co ukrywać, iż jednym z najpopularniejszych surowców jest drewno. Nic dziwnego, nie wymaga ono zbyt wyjątkowych zdolności manualnych, a także specjalistycznych narzędzi do jego obróbki. Ponadto z drewna można wykonać praktycznie wszystkie meble ogrodowe, o jakich możemy tylko zamarzyć.

Szlifowanie i impregnowanie

Zanim zdecydujemy się na wykonanie mebli ogrodowych z konkretnego gatunku drewna, nie powinniśmy zapomnieć o jego dokładnym oszlifowaniu. W końcu korzystanie później z drewnianej ławki, czy też stolika powinno być nie tylko jak najbardziej wygodne, ale również bezpieczne. Zatem warto mieć przy sobie szlifierkę lub papier ścierny, dzięki któremu wygładzimy teksturę drewnianych desek lub bali.

Oczywiście drewniane meble muszą być również odporne na działanie wszelkich czynników atmosferycznych. W takich okolicznościach, należy każdy drewniany element dokładnie zaimpregnować. Do dyspozycji mamy różnego rodzaju środki do zabezpieczania drewna. Wśród nich jednak, z powodzeniem można wymienić impregnaty bezbarwne, jak i również w kolorze. Te ostatnie dają ciekawy odcień, jednak przy zachowaniu naturalnych słojów drewna. Można jeszcze dodatkowo zabezpieczyć mebel lakierem bezbarwnym. Wtedy już wykonane przez nas meble, będą odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, a także zmianami temperatur.

Inspiracje lub gotowe produkty

Cierpisz z powodu braku pomysłu na wykonanie mebli ogrodowych? Tak naprawdę w każdej chwili możesz znaleźć całe mnóstwo ciekawych inspiracji, i to jeszcze bez wychodzenia z domu. Wystarczy tak naprawdę, że zajrzysz na różne strony i sklepy internetowe, by móc znaleźć wiele interesujących Cię inspiracji. Jednym z takich sklepów z wyposażeniem do ogrodów, a przy okazji z meblami ogrodowymi, jest  Ogrodolandia. W tym przypadku faktycznie mamy do czynienia z prawdziwymi trendami. W takim razie mamy szanse na inspirowanie się meblami ponadczasowymi, które na pewno będą modne jeszcze przez wiele sezonów.

Wśród takich inspiracji znajdziemy meble ogrodowe, które są wykonane nie tylko z drewna, ale również między innymi meble z technorattanu, czy też aluminium. Na pewno będzie nam wyjątkowo trudno, by wykonać takie meble z plecionki. Ale jeżeli mamy odpowiednie narzędzia, to może się okazać, że zrobienie aluminiowych mebli, nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu.

Bardzo modnym rozwiązaniem na pewno jest to, by przerabiać meble domowe na meble ogrodowe (zobacz inspiracje na https://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe). Tak jak wcześniej tylko wspomniano, trzeba je odpowiednio zaimpregnować. Wtedy już bez najmniejszego problemu, będą mogły być wykorzystywane na zewnątrz.

Innym materiałem, z jakiego bardzo chętnie wymyślane, a także montowane są meble, to palety. Ich wykorzystanie do tego celu jest nie tylko bardzo proste, ale również wyjątkowo modne. Ponieważ wszędzie możemy spotkać się z wieloma różnymi inspiracjami opierającymi się na wykorzystaniu zwykłych palet lub też nawet drewnianych skrzynek.

Takie palety można ze sobą swobodnie łączyć, bez obaw, iż meble ogrodowe będą w jakikolwiek sposób niestabilne. W ten sposób nie tylko możemy swobodnie wybierać, jaką dokładnie wysokość powinien mieć konkretny mebel, na przykład fotel czy też sofa, ale również to, czy powinien mieć on oparcie, czy jednak lepiej nie.

Pamiętajmy również o tym, iż bez większego problemu możemy modyfikować wygląd mebli ogrodowych. Między innymi przez zmianę koloru drewna, czy też dodanie do nich wygodnych poduszek. W ten sposób na pewno stworzymy w swoim ogrodzie lub na tarasie wyjątkowo komfortowy i przytulny kącik przeznaczony do wypoczynku.

 

To może Cię także zainteresować:
Nowoczesne i wygodne meble w sypialni
Jak przewieźć gabaryty – meble, AGD, RTV do Anglii?
Przepis na udane garden party

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: ogrodolandia

Komentarze