Jaka brama do garażu sprawdzi się najlepiej?

19.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom   #ogród   #garaż   #brama   

Jesteś na etapie wybrania odpowiedniej bramy garażowej? Warto zapoznać się z różnymi modelami, aby znaleźć taką, która sprawdzi się najlepiej. Zapraszamy do sprawdzenia najpopularniejszych rodzajów bram garażowych i ich zalet i wad!

 

Bramy garażowe segmentowe

To obecnie jedne z najbardziej popularnych bram, które zbudowane są z połączonych ze sobą zawiasami paneli. Każdy panel jest wypełniony ociepleniem, dlatego tego rodzaju bramy zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną – polecane są do ogrzewanych garażów, które wbudowane są w bryłę domu.

Bramy garażowe segmentowe dobrze sprawdzają się również w przypadku krótkich podjazdów czy garażów podwójnych. Przy otwieraniu i zamykaniu brama nie wystaje poza bryłę budynku.

Za bramę tego rodzaju zapłacimy co najmniej 1 500 złotych zależnie od wybranej wersji.

 

Bramy garażowe rozwierne – skrzydłowe

To prosta i tania konstrukcja, niemniej jednak takie bramy obecnie są wybierane coraz rzadziej. Bramy te składają się z dwóch otwieranych na zewnątrz skrzydeł, dlatego musimy mieć przestrzeń do ich otwarcia przy garażu. Na ogół nie są ocieplane.

Obsługa bram rozwiernych jest też dość kłopotliwa, ponieważ nie współpracują one z systemami automatyki. W związku z tym musimy bramę otwierać i zamykać ręcznie. To jednak dobry wybór wtedy, gdy liczy się jak najniższa cena.

Ceny bram rozwiernych rozpoczynają się od około 500 złotych.

 

Bramy garażowe uchylne – płytowe

Brama zbudowana jest z jednej płyty, która jest podnoszona do góry i chowana pod sufitem garażu. Przy otwieraniu bramy uchylnej płyta wychodzi poza obrys budynku, dlatego nie sprawdzi się ona przy wyjeździe bezpośrednio na ulicę albo przy bardzo krótkim podjeździe.

Bramy uchylne możemy także kupić w wersji ocieplanej, dlatego mogą być montowane w garażach w bryle domu.

Cena bram tego rodzaju to zwykle od 800 do ponad 2 000 złotych zależnie od wersji.

 

Bramy garażowe rolowane – roletowe

W tym przypadku konstrukcja bramy przypomina roletę. Takie bramy garażowe najczęściej stosowane są w przypadku hal przemysłowych – w garażach indywidualnych są rzadko spotykane. Mechanizm działania bramy roletowej jest podobny do działania rolety okiennej. Skrzydło nawija się na wał napędowy, dlatego brama ta nie zajmuje miejsca zarówno w garażu, jak i przed nim.

Bramy rolowane są wygodne w obsłudze oraz zajmują mało miejsca. Ich główną wadą jest dość wysoka cena.

Za bramę garażową rolowaną zapłacimy na ogół od 2 500 złotych wzwyż.Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą ODB Kielce www.odb.com.pl.

 

To może Cię także zainteresować:
Przepis na udane garden party
Bezdomni – oni też potrzebują pomocy
Pożar budynku gospodarczo - garażowego w Mnichach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: materiał partnera

Komentarze