Kremy nie działają na twoje zmarszczki? Wybierz zabiegi medycyny estetycznej!

11.04.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Zmarszczki są znakiem upływającego czasu – jednak nie zawsze pożądanym. Jeśli również uważasz, że nie jest ci z nimi do twarzy, zacznij działać zdecydowanie. Dzisiaj usunięcie zmarszczek i przywrócenie skórze młodzieńczego wyglądu jest naprawdę możliwe!

 

Najważniejsza jest profilaktyka – dzięki niej możemy opóźnić czas powstania zmarszczek nawet o ponad 10 lat! Stosowanie odpowiednich kosmetyków jest tu bardzo ważne, ale to jeszcze nie wszystko. Liczą się również dieta, styl życia, wystawianie skóry na czynniki niszczące. Jeśli nie chcesz przyspieszać powstawania zmarszczek, pamiętaj o jedzeniu zdrowo, nie opalaj się, nie stosuj używek.

 

Czasami jednak stajemy już przed faktem dokonanym – zmarszczki są już widoczne na skórze. Oczywiście, aby ich nie pogłębiać, warto również pamiętać o powyższych poradach, ale dzięki nim nie usuniemy ich całkowicie. Do wyboru mamy mnóstwo kremów kosztujących od kilkunastu do nawet kilkuset złotych – obiecują cuda, ale nie zawsze działają, a nawet jeśli dają jakiś efekt, to nie jest on spektakularny albo widoczny jest tylko czasowo. Jeśli nie widzisz zbytniej różnicy przy stosowaniu przeciwzmarszczkowych kosmetyków, nie musisz jednak godzić się na skórę ze zmarszczkami. Jest alternatywne rozwiązanie – to medycyna estetyczna.

 

Z medycyną estetyczną zatrzymasz czas!

Pod terminem medycyny estetycznej kryje się szereg różnego rodzaju procedur medycznych skupionych na estetyce – wyglądzie skóry twarzy, ciała, także włosów. Są skoncentrowane na anti-aging, czyli na działaniach przeciwstarzeniowych, ale nie tylko. Również obejmują zabiegi skupione na usuwaniu niedoskonałości skóry. Zabiegi te przeprowadzane są przez lekarzy, z wykorzystaniem specjalnych urządzeń i preparatów. Gabinety oferujące taką obsługę znajdziemy dzisiaj na terenie całej Polski, między innymi w Kielcach: https://dermatologkielce.com.pl/medycyna-estetyczna/.

 

Nie należy jednak mylić medycyny estetycznej z chirurgią plastyczną oraz kosmetologią – to całkowicie inne dziedziny. Medycyna estetyczna jest nieinwazyjna w porównaniu z chirurgią plastyczną – zabiegi przeprowadzane są głównie przez wprowadzanie pod skórę substancji z użyciem cienkich igieł albo z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. To zmniejsza ryzyko i skutki uboczne. Z kolei w porównaniu z kosmetologią medycyna estetyczna jest znacznie skuteczniejsza.

 

Medycyna estetyczna w walce ze zmarszczkami

Gdy chodzi o zmarszczki, najczęściej stosuje się dwa zabiegi – ostrzykiwanie botoksem, czyli toksyną botulinową, albo ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Są to zabiegi podobne do siebie, ponieważ polegają na wprowadzeniu w zmarszczkę preparatu, który wygładza ją albo wypełnia od środka. W efekcie skóra staje się gładsza, bardziej jędrna, ma piękny blask.

 

Zabiegi z użyciem botoksu przeprowadza się w przypadku zmarszczek mimicznych, na przykład na czole, wokół oczu. Z kolei zabiegi z kwasem hialuronowym częściej znajdują zastosowanie przy zmarszczkach starczych. Lekarz dobiera odpowiedni typ zabiegu wraz z preparatem podczas konsultacji. Sam zabieg trwa zwykle kilkanaście minut i od razu po nim pacjentka może udać się do domu. Pełny efekt widoczny jest najczęściej po kilku dniach, gdy schodzi opuchlizna i znika zaczerwienienie.

 

Właściwie jedynym minusem zabiegów tego rodzaju jest ograniczony czas widoczności efektów – po 6-12 miesiącach preparaty te wchłaniają się i zmarszczki znów zaczynają być widoczne. Wtedy zabieg można powtórzyć, aby skóra znów wyglądała pięknie. Zatem jeśli chcesz zapomnieć o zmarszczkach, wybierz się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: materiał partnera

Komentarze