Kronika policyjna 16-17.06.2017r.

19.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #interwencja   #międzychód   

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wypoczywających podczas przedłużonego weekendu związanego z uroczystościami Bożego Ciała. Stróże prawa odnotowali blisko 30 interwencji. Policjanci interweniowali w związku z zakłóceniami ładu i porządku publicznego, nieporozumieniami rodzinnymi, zdarzeniami drogowym. 18 czerwca policjanci drogówki i prewencji zabezpieczali wyścig kolarski w Chrzypsku Wielkim, gdzie były utrudnienia w ruchu.

 

W odnotowanych zdarzeniach drogowych nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Kierujący byli trzeźwi. 

16.06.2017 rok godzina 17.35

W Sierakowie przy ulicy Wronieckiej w rejonie marketu Biedronka kierujący samochodem osobowym marki Mercedes w trakcie omijania uderzył w skodę, którego kierująca umożliwiała ruch pieszych w rejonie marketu. Kierowcy byli trzeźwi. Nikomu nic się nie stało. Wykroczenie zakończyło się 200 złotowym mandatem i sześcioma punktami.

17.06.2017 rok godzina 4.55

W m. Wielowieś, mieszkaniec gminy Międzychód najprawdopodobniej jechał za szybko, nie opanował auta zjechał na pobocze w wyniku czego pojazd przewrócił się na dach. Kierowca jechał sam, nic mu się nie stało. W zdarzeniu nie uczestniczyły żadne inne pojazdy.

17.06.2017 rok godzina 15.10

W Międzychodzie w rejonie skrzyżowania ulic 17-ego Stycznia i Mostowej kierujący samochodem osobowym marki volkswagen nie zachował należytej ostrożności oraz bezpiecznej odległości od samochodu poprzedzającego i uderzył w tył jadącego przed nim samochodu marki Toyota. Obrażenia odniosły tylko auta. Kierowcy byli trzeźwi. Kierowca z volkswagena, mieszkaniec Sierakowa został ukarany 200 złotowym mandatem karnym. Konto kierowcy wzbogaciło się o 6 punktów.

17.06.2017 rok godzina 19.00

Policjanci z Międzychodu przyjęli informację o dokonanej na ośrodku wypoczynkowym w Mierzynie kradzieży dwóch rowerów z zamocowanego na samochodzie stelaża. Doszło do niej w nocy z czwartku na piątek (15/16). Złodzieje zabrali niezabezpieczone rowery marki BITWEY koloru srebrnego oraz marki GIANT koloru czarnego.

Policjanci apelują o zabezpieczanie pozostawionych nawet na chwilę jednośladów. Dzisiejsza wartość rowerów górskich, turystycznych czy wyczynowych stanowi pokaźną sumę. Ich utrata jest poważnym uszczerbkiem majątkowym.

Mundurowi z Międzychodu znakują rowery. Jest to jeden z elementów zabezpieczenia jednośladu przed złodziejem, co w dużej mierze zależy od nas samych.

Stróże prawa przypominają, że rower można oznakować w Komendzie Powiatowej Policji w Międzychodzie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu znakowania. W przypadku większej liczby rowerów policjanci podjadą na miejsce i tam oznaczą rowery. Zgłoszenia można dokonać dzwoniąc pod numer 95 748 8211.

 

To może Cię także zainteresować:
Stalowy pomost połączył brzegi Warty w Międzychodzie
Policjanci zatrzymali sklepowych rabusiów
Aktualne inwestycje w gminie Międzychód

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: policja.pl

Komentarze