Marketing internetowy warto powierzyć specjalistom. Co agencja SEO może Ci zaoferować w kwestii pozycjonowania?

03.10.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Decyzja podjęta: zamierzasz zatrudnić profesjonalną agencję SEO. Tak odpowiedzialny krok odgrywa dużą rolę w strategii marketingowej każdego biznesu. Aby go nie żałować, warto najpierw dokładnie sprawdzić, czy firma której oferta nas zainteresowała rzeczywiście będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Ten wpis powstał z myślą o przedsiębiorcach, którzy z potrzeby skutecznej promocji w internecie są zdecydowani podjąć współpracę z agencją interaktywną.

 

Nie wszystkie agencje SEO współpracują na tych samych warunkach. Pozycjonowanie za efekt? 

Brzmi kusząco, choć wcale takim nie jest. Mowa o usłudze pozycjonowania w wyszukiwarce, za które klient płaci wyłącznie wtedy, gdy osiągnie topową pozycję. Płatność za określony efekt nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie zaoferuje jej żadna profesjonalna agencja SEO – z prostej przyczyny – specjaliści stawiają na jakość swoich usług, nie zaś na błyskawiczne rezultaty. Dążąc do szybkich efektów (a co za tym idzie, szybkiej zapłaty), często stosuje się bowiem nieuczciwe chwyty, za które Google nakłada na strony kary w postaci banów i filtrów. Wcześniej jednak wykonawca zdąży pobrać pieniądze zaznaczając, że reklamacje nie będą uwzględniane. 

Jeśli zależy nam na tym, aby pozycjonowanie stron zostało przeprowadzone należycie, powinniśmy wybrać agencję stosującą abonamentowy model rozliczeń. W ten sposób zyskamy pewność, że zatrudniona firma przykłada się do pracy i wdraża pozycjonowanie przyjazne użytkownikom sieci, jak również robotom wyszukiwarki. Współpracując na zasadzie abonamentu klient ma okazję na bieżąco sprawdzać postępy prac, przeglądając systematycznie sporządzane raporty. Taki model rozliczeń idzie więc w parze z wysoką jakością usług SEO. 


Skuteczne pozycjonowanie stron jest procesem i wymaga kompleksowych działań 

Żaden właściciel firmy nie chciałby, aby w rezultacie działań pozycjonerskich powierzonych specjalistom, jego strona www została zbanowana. Nawet, jeśli karę od Google poprzedzi sukces w postaci topowych pozycji na określone frazy. W związku z tym, przed podpisaniem umowy z agencją SEO, jaką jest AFTERWEB, należy dokładnie ustalić zakres działań oraz strategię marketingową. Profesjonaliści przygotują szczegółową, autorską ofertę dopasowaną do potrzeb konkretnego biznesu.

Trzeba uważać na agencje, pracujące według schematu – uniwersalne modele pozycjonowania nie są skuteczne. Pozbawione sensu byłoby przecież promowanie firmy lokalnej na całą Polskę. Powód? Takie frazy, jak np. salon fryzjerski Gdynia albo kwiaciarnia w Krakowie przyniosą efekt wyłącznie w przypadku biznesów lokalnych. Z kolei sklepy i przedsiębiorstwa ogólnopolskie wymagają pozycjonowania na większą skalę, a co za tym idzie, na zupełnie inaczej skonstruowane słowa kluczowe. Dobra agencja SEO powinna zatem być elastyczna, profesjonalna i otwarta na potrzeby klientów. Inaczej pozycjonowanie w jej wykonaniu będzie nieskuteczne albo zaowocuje karą, którą trudno będzie cofnąć.


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: materiał partnera

Komentarze