Międzypowiatowe działania drogówki

13.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #międzychód   

8 marca br. na drogach powiatu międzychodzkiego realizowane były międzypowiatowe działania kontrolne, w których wzięły udział załogi ruchu drogowego z Międzychodu oraz powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, obornickiego i szamotulskiego. Celem działań było ograniczenie ilości zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością,brawurą jazdy kierujących pojazdami mechanicznymi oraz wdrażanie w świadomości kierowców zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

W działaniach międzychodzka drogówka została wsparta funkcjonariuszami ruchu drogowego z Czarnkowa, Obornik i Szamotuł. Na drogi wyjechało sześć patroli.

Głównym zadaniem wspólnych działań jest ograniczenie zdarzeń drogowych oraz wyeliminowanie z ruchu tzw. "piratów drogowych". Wynik działań to blisko 70 kontroli drogowych, 66 kierowców ukaranych mandatami karnymi, 11 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych.

Policjanci ujawnili 18 kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Wykroczenie to jest jednym z głównych grzechów kierowców.

Większość ujawnionych wykroczeń została popełniona przez użytkowników dróg na terenie samego miasta Międzychodu i gminy Międzychód. Większość zaistniałych zdarzeń drogowych również ma miejsce na terenie Międzychodu.

Podejmowane działania mają jeden zasadniczy priorytet - bezpieczeństwo w ruchu drogowym, które w największej mierze zależy od nas samych.

Akcja z pewnością zostanie powtórzona i znajdzie się w cyklicznym kalendarzu działań ruchu drogowego. Zatem należy się spodziewać w najbliższym czasie, że na drodze ponownie zostaniemy poddani kontroli drogowej.

To może Cię także zainteresować:
Rekordowa zbiórka WOŚP w Międzychodzie
Skuterem wieźli "maryśkę"
Szkolenie strażaków JRG z obsługi podnośników

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: Internet

Komentarze