Mieszkańcy ujęli, a policjanci zatrzymali włamywacza

20.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #włamywacz   #kradzież   #sieraków   

Policjanci z Komisariatu Policji w Sierakowie zatrzymali 35 -latka, który włamał do sklepu w miejscowości Góra w gminie Sieraków. Włamywacza ujęli mieszkańcy.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 20.20 w sobotę (17.02) w miejscowości Góra gm. Sieraków. Mieszkańcy wsi Góra usłyszeli hałas tłuczonego szkła dochodzącego z okolic miejscowego sklepu. Włamywacz przez wybite okno wszedł do sklepu, skąd ukradł kilka pakietów papierosów. Mieszkańcy wsi zainteresowali się hałasem i poszli zobaczyć co się dzieje. Na gorącym uczynku włamania ujęli mężczyznę, który wyszedł ze sklepu z opakowaniami papierosów i chciał się ulotnić. Natychmiast o fakcie tym powiadomili oficera dyżurnego międzychodzkiej komendy, który niezwłocznie na miejsce skierował funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Sierakowie.

Przybyli na miejsce włamania policjanci przejęli od mieszkańców mężczyznę. Jak się okazało, zatrzymany to 35-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu szamotulskiego. Dzięki wzorowej postawie mieszkańców, którzy ujęli sprawcę włamania do sklepu, a następnie przekazali go policji mężczyzna może teraz spędzić nawet 10 lat w więzieniu. Sprawca był już wcześniej notowany. Do chwili zatrzymania Łukasz K. był objęty elektronicznym dozorem skazanych.

Ponadto policjanci ustalili, że zatrzymany rabuś nie był sam. Kilka minut przed ujęciem sprawcy w kierunku Sierakowa z dużą prędkością odjechało czarne auto. Mogli to być kumple zatrzymanego. Mundurowi mieli tylko szczątkowe numery rejestracyjne tego pojazdu.

Te informacje oraz ustalenia operacyjne i współpraca między jednostkami Policji pozwoliły kryminalnym ustalić i zatrzymalić dwóch pozostałych mężczyzn, którzy brali udział w przestępstwie. Oboje są mieszkańcami również powiatu szamotulskiego.

19.02 wszyscy usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za co prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

O ich dalszym losie zadecyduje prokurator, przed oblicze, którego dziś cała trójka została doprowadzona.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzenie ciężarówek w Luboszu
Kolejna tragedia na Jeziorze Miejskim w Międzychodzie
Kontrolny punkt blokadowy na drodze krajowej nr 24

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Międzychodzie

Komentarze