Miłe złego początki międzychodzkich piłkarek

13.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #piłka nożna   #warta   #międzychód   

AP Warta Międzychód - Zjednoczeni Kaczory 0:7 (0:1)

Bramki: Weronika Lachowicz 1' 74' Angelika Janikowska 48' Paulina Martenka 55' Angelika Śmiechowska 56' Malwina Czajkowska 68' 79'

Widzów: 40

Sędzia: Piotr Brzóska [Wronki]

Skład: Trocha [65' Ptaszyńska] - N.Kurzyńska, Chmielewska, Bronikowska, Kliks [62' F.Tomala] - Zosia [66' Z.Wolf], P.Wolf, Helak, J.Kurzyńska [70' N.Tomala], Czaprańska - Lewicz

Rezerwa: Ptaszyńska, Skrzypczak, N.Tomala, F.Tomala, Z.Wolf

Nie zagrały: Gałęska, Leszczyńska, Piaskowska, Kamyszek [uraz] i Gałężewska [choroba]

 

Po zaciętej i wyrównanej pierwszej połowie, gdzie oba zespoły miały okazje bramkowe, drugą połowę tego meczu, nasze dziewczyny, muszą jak najszybciej zapomnieć. Mecz o dwóch różnych połowach meczu. Porażka może i zasłużona, ale za zbyt wysoka. Trudno, zbieramy doświadczenie, a za grę wszystkim zawodniczkom należy się szacunek. Sumując to spotkanie, wygrał zespół, który na tą chwilę, był piłkarsko lepszy i ma większy potencjał kadrowy, Nowa zawodniczka jakim była 27 letnia Ula Lewicz, nie miała może zbytniego wsparcia od młodszych koleżanek [być może brak Gosi Gałężewskiej był widoczny], a mimo wszystko, kilkakrotnie pokazała, że może być w przyszłości dużym wzmocnieniem. Zapewne szkoda nie wykorzystanych okazji bramkowych w pierwszej połowie Ali i Julii, które mogły nieco zmienić obraz gry. Niestety w futbolu, trzeba umieć wykorzystywać takie sytuacje, czego nie zabrakło dziewczynom z Kaczor, które dopiero po godzinie gry, rozstrzygnęły losy tego meczu. Dodatkowo nasz zespół, nie wytrzymał ostrego tempa, narzuconego przez siebie w pierwszych 40' min. meczu, a i wyjątkowo, dotychczasowy silny punkt drużyny, bramkarka AP Warty Girls rozegrała , chyba najsłabszy mecz w jesiennych meczach, co skrupulatnie wykorzystały rywalki. W zespole Warty Girls jest jedna zasada, wygrywa i przegrywa cały zespół i nie można zapominać, że jest to rok/sezon nauki, błędów i zbierania doświadczeń. To spotkanie, przegrał cały zespół, który grał jak równy z równym, tylko przez pierwszą część meczu.

W historycznym debiucie dla naszego klubu. miasta i powiatu, kończymy rundę jesienną na bardzo dobrym 6 miejscu w tabeli i zważywszy na to ,że jesteśmy najmłodszą drużyną tej ligi, to zapewne spory sukces i dziewczyny jak i kibice/rodzice, mogą być dumni z ich postawy. Sukcesem trenera jak i samych zawodniczek, jest to , że w zespole nie ma poważnych kontuzji, ale to efekt okresu przygotowań i treningów, niestety dla małej [na szczęście] grupki zawodniczek, przybycie na treningi, stanowi nie lada wyczyn i wysiłek....!!! Niebawem podsumujemy ten udany rok, nie tylko III Galą Piłkarską, która odbędzie się 10.12.2017 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Teraz zespoły dziewcząt, odbywać zajęcia będą na orliku przy stadionie dwa razy w tygodniu [gr.starsza i młodsza] , grając dodatkowo kilka sparingowych gier i uczestniczyć w kilku turniejach halowych min. 16-12-2017 WOMEN CUP II MIĘDZYCHÓD 2017 !!! a także w Halowych Mistrzostwach Wlkp juniorek, w Turniejach Halowych w Stęszewie [listopad], Śremie [luty] i Kościanie [luty].

więcej informacji na stronie facebooka AP Warta Girls Międzychód

 

1. POLONIA II POZNAŃ - 21

2. JUNA TRANS ST.OBORZYSKA - 19

3. AZS UAM POZNAŃ - 19

4. ZJEDNOCZENI KACZORY - 13

5. GROM WOLSZTYN - 13*

6. AP WARTA MIĘDZYCHÓD - 9

7. WARTA WOMEN ŚREM - 4*

8. SOKÓŁ PNIEWY - 2

9. GSS II GRODZISK WLKP - 1

 

* Mecz z 8 kolejki Warta Women Śrem - Grom Wolsztyn rozegrany zostanie wiosną.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: III Nadwarciańskie Święto Pieśni
Międzychód: Święto Pszczoły i Obchody Święta Matki Boskiej Zielnej
Międzychód: Dzień Wojska Polskiego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JN | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze