"Narkotyki i dopalacze zabijają" - to nie żart, to fakt

21.09.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #szkoła   #uczeń   #dopalacze   #narkotyki   #międzychód   

O zagrożeniach dla życia i zdrowia, jakie niosą ze sobą substancje psychoaktywne rozmawiali w poniedziałek uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie. Asp. Olga Małecka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej międzychodzkiej komendy przekazała uczniom informacje o niebezpiecznych zachowaniach i eksperymentach związanych z zażywaniem dopalaczy i narkotyków.

 

O tym, że profilaktyki nigdy nie jest za dużo wiemy wszyscy, a młodemu człowiekowi w dzisiejszym świecie trzeba pewne rzezczy mówić wprost i "nazywać je po imieniu'. Właśnie temu służy kampania edukacyjno - profilaktyczna MSWiA pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Młodzież musi umieć wybrać, a wybór będzie łatwiejszy, gdy wiedza i świadomość zagrożenia będzie właściwa. 

Niestety, każdego dnia w Polsce dochodzi do zatruć dopalaczami, które często kończą się zgonem. Dopalacze uzależniają tak, jak narkotyki oraz powodują negatywne skutki dla zdrowia fizycznego (uszkadzają serce, wątrobę i nerki) i psychicznego (wywołują choroby psychiczne). 

Wytwarzanie tych substancji i ich sprzedaż są zagrożone odpowiedzialnością karną.


To może Cię także zainteresować:
DW na odcinku Sowia Góra-Międzychód już gotowa
Oficjalnie przekazano nową karetkę SPZOZ w Międzychodzie
Kronika policyjna 8-9.11.2019 r.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl / Waldemar Rymarski/KPP Międzychód | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze