Niebezpieczna niedziela w powiecie międzychodzkim

06.02.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wypadek   #kwilcz   #ryżyn   

W ostatnich dniach temperatura powietrza waha się w okolicach zera lub poniżej zera stopni Celsjusza, a nawierzchnia dróg jest mokra i ślizga, co powoduje pogorszenie przyczepności pojazdów poruszających się po drogach. Prawdopodobnie to właśnie te okoliczności w połączeniu z niedostosowaniem prędkości do warunków drogowych były powodem wypadków, w których pomoc nieśli strażacy z powiatu międzychodzkiego.

 

Do pierwszego z nich doszło rano w niedzielę 5-go lutego miejscowości Ryżyn. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki Deawoo Tico zjechał z drogi i uderzył w autobus jedna osoba poszkodowana. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano parkujący na poboczu drogi autobus oraz wbity w jego przednią część samochód Tiko. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz jednoczesnym udzieleniu pomocy oraz uwolnieniu za pomocą sprzętu hydraulicznego i przekazaniu ZRM osoby poszkodowanej z samochodu osobowego. Na czas prowadzonych działań droga DW133 była całkowicie zablokowana. W działaniach udział brało pięć zastępów: 2 z JRG Międzychód, 2 z OSP Chrzypsko W. oraz 1 z OSP Sieraków.

Do drugiego zdarzenia doszło o godz. 13:22 w miejscowości Kwilcz gdzie kierujący pojazdem Opel Zafira nie opanował pojazdu i uderzył w przydrożne drzewo. Działania zastępów po dojeździe na miejsce zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do dwóch osób uwięzionych znajdujących się w pojeździe. W trakcie wykonywania działań ratowniczych na miejsce działań przybył ZRM przejmując osoby poszkodowane. W obydwu przypadkach poszkodowani zostali przewiezieni do Szpitala w Międzychodzie, natomiast okoliczności zdarzeń bada KPP w Międzychodzie. Jak widzimy chwila nieuwagi i niekorzystne warunki atmosferyczne mogą być przyczyną nie tylko strat materialnych, ale przede wszystkim poważnych obrażeń, a nawet śmierci, dlatego apelujemy do wszystkich uczestników w ruchu drogowym o „zdjęcie nogi z gazu” oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

 

To może Cię także zainteresować:
Turniej piłkarski o Puchar Wójt Gminy Kwilcz
Wypadek na DK 24
Inauguracyjne posiedzenie Komitetu Organizacyjnego

red. | źródło: psp.wlkp.pl / Zdjęcia: KP PSP Międzychód Opracował: st.asp. Sławomir Madaj

Komentarze