Niespokojny czwartek na drogach powiatu międzychodzkiego

26.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #wypadek   #międzychód   #kwilcz   

W miniony czwartek w powiecie międzychodzkim wystąpiły trzy miejscowe zagrożenia związane z ruchem drogowym.

 

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie po godz. 10:00 przyjął zgłoszenie o kolizji dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic: Bolesława Chrobrego i Romana Ratajczaka w Międzychodzie. Po dojechaniu trzech zastępów z PSP na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Na miejscu pracował także patrol Policji.

Po godz. 13:00 wpłynęło zgłoszenie o plamie oleju rozciągającej się na odcinku 2 km na drodze krajowej nr 24. W działaniach udział wzięły dwa zastępy z JRG Międzychód oraz OSP Kwilcz i OSP Kamionna.

Około godz. 18:23 dyżurny SKKP przyjął zgłoszenie o wypadku dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 24 pomiędzy Pólkiem a Daleszynkiem. Po przybyciu jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy najechał na tył ciągnika rolniczego. Ruch na drodze był całkowicie zablokowany. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia ZRM. Jedna z osób została przetransportowana do szpitala. Na miejscu pracowały dwa zastępy z JRG Międzychód, OSP Lubosz, OSP Kwilcz, ZRM i patrol Policji.

 

To może Cię także zainteresować:
Strażacy apelują -"Uważajmy na kruchy lód"
Wypadek drogowy w Sierakowie
Zdarzenia na zbiornikach wodnych

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Międzychodzie / Opracowanie: Wydział ds. operacyjnych i kontrolno-rozpoznawczych Zdjęcia: JRG Międzychód

Komentarze