Nowy endoskop w SP ZOZ Międzychód

08.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szpital   #zdrowie   #pacjent   #endoskop   #międzychód   

3 stycznia 2020 r. w obecności Starosty Powiatu Międzychodzkiego Rafała Litke, Burmistrza Miasta i Gminy Międzychód Krzysztofa Wolnego, Burmistrza Gminy Sieraków Witolda Maciołka oraz Dyrektora SPZOZ Międzychód Bartosza Grobelnego nastąpiło oficjalne przekazanie zakupionego dla międzychodzkiego szpitala ZESTAWU ENDOSKOPOWEGO, składającego się m.in. z 2 videogastroskopów oraz 3 videokolonoskopoów.

 

Zestaw endoskopowy wzbogacił szpitalną Pracownię Endoskopową w nowoczesny sprzęt medyczny, który posłuży do wykonywania badań górnego (gastroskopia) i dolnego (kolonoskopia) odcinka układu pokarmowego. 

Badania endoskopowe polegają na wprowadzaniu do wnętrza ciała pacjenta sondy endoskopu (część endoskopu zawierająca światłowód do oświetlenia badanego pola, obrazowód – przekazujący obraz z wnętrza badanego narządu oraz kanał narzędziowy służący do wprowadzenia specjalnych narzędzi służących do pobierania materiału do badań i wykonywania zabiegów). 

Wartość zakupu sprzętu medycznego wyniosła: 464.205,60 zł, 

Źródła finansowania: Powiat międzychodzki 340.000,00 zł 

Gmina Międzychód 80.000,00 zł 

Gmina Sieraków 30.000,00 zł 

Wkład własny 14.205,60 zł


To może Cię także zainteresować:
Wizyta MDP Chrzypsko Wielkie w KP PSP w Międzychodzie
"zaRADNE CZYTANIE" w Międzychodzie
Narkotyki i dopalacze - profilaktyka przed feriami

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatmiedzychodzki.pl

Komentarze