Odkrywamy tajemnicę pozycjonowania stron w 2019 roku

08.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Na polu pozycjonowania i SEO tak jak w każdej gałęzi internetowego biznesu co rok dochodzi do wielu zmian, które agencje interaktywne zawsze okrzykują mianem przełomowych. Nic dziwnego, regularne dostosowywanie stron klientów zwyczajnie leży w ich interesie. Nie ma się jednak co martwić na zapas, zwłaszcza, gdy w rzeczywistości nie zmienia się zbyt wiele. Poniżej w konsultacji z doświadczonymi ekspertami w dziedzinie marketingu w wyszukiwarce wymienimy dla Was kilka najbardziej uderzających trendów 2019 roku mogących pomóc firmie e-commerce w utrzymaniu intratnej pozycji.

 

UX, technical SEO, dane strukturalne i voice search – czterech jeźdźców apokalipsy? 

Wywód o najnowszych praktykach w branży należy bez wątpienia rozpocząć od uwzględnienia filozoficznych podwalin pod nadchodzące zmiany. Oczywiście wszelkie projektowanie i dizajny na czasie muszą odznaczać się jedną rzeczą – to użytkownik powinien być odtąd postawiony w centrum zainteresowania web deweloperów. Mijają już czasy, kiedy to wszystko począwszy od mapy strony, a skończywszy na copywritingu odbywało się wyłącznie pod dyktando oczekiwań robotów indeksujących. Dziś większy ciężar spoczywa na komforcie i harmonii towarzyszącym przeglądaniu danego serwisu. Na tym właśnie polega tajemniczy UX, a więc User Experience. Rzecz jasna każdy element strony powinien być funkcjonalny i rozmieszczony zgodnie z intuicją oraz nawykami surfującego po naszym wirtualnym sklepie. 

Skoro wiemy już, kto jest najważniejszy, możemy zająć się dogadzaniem algorytmom. Tak się składa, że technicznie zorientowana optymalizacja strony, a więc taka, którą w przeróżnych wskaźnikach zapamięta robot Google, również zyskuje na znaczeniu. Ważne okażą się na przykład czas ładowania strony oraz jej klikalność i zdolność do zatrzymywania odbiorcy na dłużej. Czynniki wpływające na ranking witryny okażą się także być związane z uwzględnieniem w szablonie HTML tak zwanych Rich Snippets, a więc danych strukturalnych, które wyświetlone zostaną w SERPach, odróżniając naszą stronę i description wśród wielu innych. Z kolei voice search niechybnie wpłynie na kształt zapytań lądujących w wyszukiwarce. Stamtąd zaś niedługa droga czeka zapytania głosowe do przeobrażenia się we frazy wplatane w treści (więcej: https://afterweb.pl/). 


Na niecierpliwych niezmiennie czeka Google Ads 

Obecnie wszyscy doskonale wiedzą, że nie istnieje pozycjonowanie, które zadziałałoby od razu. Tymczasem internetowy rynek nie znosi pustki i jeżeli nie zapewnimy sobie szybko dobrej lokaty w wynikach wyszukiwania, mało prawdopodobne, że zaczniemy sprzedawać. Taka sytuacja bardzo wielu przedsiębiorców skłania do jedynego pewnego źródła ruchu sieciowego – reklam bezpośrednio w Google. Narzędzie Ads, którego użyjemy do stworzenia kampanii, zapewni nam niezmienną pozycję w czołowej trójce wyników w wybranych przez nas w konfiguracji zapytaniach. Ustawienia programu linków sponsorowanych pozwolą nam także na wybranie pory wyświetlania, właściwości grupy docelowej a także, co równie ważne, modelu płatności. W ostatnim przypadku najlepiej sprawdzi się opcja Pay Per Click, w której ponosimy tylko koszty kliknięć w nasz baner, nie zaś samych wyświetleń reklamy – tych może być zatem nawet nieskończona ilość!


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red.

Komentarze