Oszustwo na policjanta

27.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #oszust   #pieniądze   #międzychód   

Mieszkańcy Międzychodu straciliby oszczędności całego życia. Przestępcy podając się za policjantów próbowali wyłudzić 60 tys. zł. Tym razem oszustom numer się nie udał.

 

Komenda Powiatowa Policji w Międzychodzie w ubiegłym tygodniu odnotowała dwie próby oszustwa "na policjanta". Bandyci wykorzystujący łatwowierność osób, w jednym przypadku w starszym wieku próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców Międzychodu.

Mężczyzna podając się za policjanta oznajmił mieszkance Międzychodu, że jej syn jest sprawcą wypadku komunikacyjnego i został zatrzymany. Jeżeli ma 60.000 złotych to może go "wykupić" z aresztu.

Taką samą legendę usłyszał inny mieszkaniec Międzychodu. Tym razem kwota wykupu wynosiła 50.000 złotych. Działania oszustów nie uśpiły jednak czujności mieszkańców, którzy o całej sytuacji poinformowali policjantów.

Międzychodzcy stróże prawa ostrzegają przed działaniem oszustów, którzy podszywają się pod członków rodziny, bardzo często wnuczków, policjantów czy urzędników. W ten sposób próbują oszukać i ukraść oszczędności gromadzone przez dziadków, rodziców.

Jeżeli ktoś próbuje podszyć się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to, czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje.

PAMIĘTAJMY o tym, że policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

W każdym podobnym przypadku lub podejrzeniu, że możemy mieć do czynienia z oszustami zadzwońmy na numer 997 lub 112.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzychód: III Nadwarciańskie Święto Pieśni
Międzychód: Święto Pszczoły i Obchody Święta Matki Boskiej Zielnej
Międzychód: Dzień Wojska Polskiego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: policja.pl

Komentarze