Pewny zysk w zasięgu ręki. Twoja firma ma realne szanse na miejsce w TOP 3 Google, jeśli dopracujesz jej stronę www

18.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Internet odgrywa dziś decydującą rolę w biznesie. Dotyczy to również branż kompletnie niezwiązanych z komputerami czy nowoczesnymi technologiami. Można na ten fakt złorzeczyć, jednak taki stan rzeczy trzeba zaakceptować: klienci dokonują wyborów na podstawie tego, co znajdują w sieci. Czyli najczęściej za pośrednictwem wyszukiwarki Google, największego serwisu internetowego na świecie. Przy merytorycznym wsparciu ekspertów z agencji INSEO pokażemy, jak wykorzystać aktualne trendy na korzyść własnej firmy.

 

Im lepsza pozycja w wyszukiwarce, tym więcej użytkowników dowie się o Twojej ofercie i promowanej marce 

Nic nie przemawia do wyobraźni przedsiębiorców tak, jak konkretne dane poparte rzetelnymi badaniami. W dziedzinie marketingu internetowego rozmaite liczby można przytaczać w nieskończoność, dlatego podamy jedynie niewielką część najważniejszych statystyk: 

- w Polsce z internetu regularnie korzysta ok. 28,1 miliona osób 

- ponad 94% z nich używa flagowego serwisu Google'a 

- 97,5% internautów odwiedza wyłącznie te adresy, które wyszukiwarka wyświetla na pierwszej stronie wyników

Szybkie obliczenia pozwalają oszacować, że aż 25,75 mln użytkowników ogranicza swoją aktywność w Google'u do pięciu, maksymalnie dziesięciu różnych witryn na pojedyncze zapytanie. Wnioski są proste: firma, która chce poszerzać grono swoich odbiorców, musi wyświetlać się wysoko – najlepiej na te frazy, które wpisywane są przez grupę docelową najczęściej. Specjaliści SEO zaznaczają jednak, że czasami warto promować się na mniej popularne zwroty. Złożone zapytanie do wyszukiwarki sygnalizuje poważny zamiar kupna, a w przypadku tzw. fraz z długim ogonem zwykle nieco łatwiej o przebicie się do czołowej dziesiątki.


Pozycjonowanie stron opiera się na 4 filarach: SEO, content marketingu, linkach oraz analityce internetowej

Wyselekcjonowanie fraz kluczowych o największym potencjale często stanowi pierwszy etap kompleksowego procesu. Decyzja, na jakie zapytania promować własną firmę w wyszukiwarce, determinuje późniejsze działania. W tym celu warto zapoznać się ze wszelkimi możliwymi danymi oraz wysłuchać głosu ekspertów, którzy tajniki marketingu internetowego znają od podszewki. Dogłębna analiza poprzedza również kolejny krok, czyli optymalizację strony pod obowiązujące wytyczne wyszukiwarki. Dobrze przeprowadzone SEO gwarantuje, że witryna będzie działać płynnie na wszystkich urządzeniach, pozwoli również zdobyć cenne „punkty” u botów Google, które skanują i klasyfikują poszczególne serwisy. Potem pozostaje „tylko” publikować treści wysokiej jakości oraz pozyskiwać linki z innych stron o doskonałej renomie. A także reagować na wszelkie poczynania konkurencji oraz ew. zmiany w algorytmach wyszukiwarki – rzecz jasna całość zgodnie z White Hat SEO, czyli najwyższymi standardami oraz zasadami etyki.


 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red.

Komentarze