Płomień Przyprostynia rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

05.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #piłka nożna   #płomień   #przyprostynia   #zbąszyń   

Płomień Przyprostynia rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej 24 stycznia na zbąszyńskim stadionie Orzeł. Zawodnicy trenera Piotra Cenina rundę wiosenną Ligi Międzyokręgowej rozpoczną 17 marca o g. 14.00 z Promieniem Krzywiń, jest to mecz przełożony z 1 maja.

 

W okresie przygotowawczym zaplanowano 6 meczów kontrolnych z Pogonią Świebodzin, Dyskobolią Grodzisk Wlkp., Sokołem Pniewy, Wartą Międzychód, Zrywem Rzeczyca, Dąb Przybyszów oraz 16 lutego w hali Zbąszynianka XIII Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Burmistrza Zbąszynia, w którym po rocznej przerwie ponownie, wystąpią wszystkie drużyny seniorskie z Gminy Zbąszyń: Płomień Przyprostynia, Obra Zbąszyń, Wicher Strzyżewo, Płomień B Przyprostynia, Huragan Łomnica, Błędno Nądnia. 

--

Większości z zawodników Płomienia po zakończonej rundzie jesiennej, brało udział w Zbąszyńskim Rozgrywek Piłki Nożnej Halowej, w której Jakub Wośkowiak z drużyny WNP zdobył mistrzostwo I Kuvert Ligi oraz został najlepszym strzelcem ligi, II miejsce w Blokresi w której grali: Jakub Nowak, Krzysztof Fleischer, Michał Kaczmarek. Natomiast w II Kuvert Lidze, mistrzostwo zdobyli zawodnicy Drużyny AA w której nie zabrakło zawodników Płomienia: Krystian Kraszewski (został również wybrany najlepszym bramkarzem), Kamil Rzepa, Tomasz Kowalski, Szymon Juszczak. Na II miejscu uplasowała się drużyna RJ w składzie składającym się tylko z zawodników z drużyny z Przyprostyni: Krzysztof Woźniak (najlepszy strzelec), Michał Kostyra, Przemysław Borkowski, Daniel Borkowski, Marek Dura, Jakub Borkowski, Artur Grabia, Marcin Szutta oraz Paweł Szott. Po raz pierwszy rozegrano Puchar Ligi, gdzie między sobą mogły zmierzyć się ze sobą drużyny z I Ligi, jak i II Ligi. W finale spotkały się drużyny II Kuvert Ligi, gdzie Drużyna AA pokonała drużynę RJ. Naszych zawodników Zbąszyńskiej Lidze zagrało 30 osób w grudniu i styczniu, a w lutym odbędą się Zakładowe Rozgrywki Piłki Nożnej Halowej, w której również nie zabraknie zawodników Płomienia. 

-- 

Więc można powiedzieć, że przerwy w rozgrywkach za bardzo niema, tylko zmienia się z piłki trawistej, na piłkę halową. Po pierwszych treningach widać jeszcze te przyzwyczajenie do halowej piłki jak i było to widać w pierwszym meczu kontrolnym z Pogonią Świebodzin, gdzie po bramce Łukasza Kaźmierczaka, mecz zakończył się wynikiem 1:1. 

- Obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji. O ile o skuteczność, można mieć trochę zastrzeżeń, za to mogło się podobać wyprowadzenie kontrataku oraz mimo początkowych problemów, to budowa akcji przez bramkarza. Przed nami kolejne treningi i mecze i trzeba pracować, realizować to co sobie zakładamy i budować tę formę przede wszystkim na ligę, a nie na sparingi – podsumował Przemysław Borkowski. 

Płomień obecnie zajmuję ósme miejsce w Lidze Międzyokręgowej, choć tylko dwa punkty brakują by zająć trzecie miejsce, świadczy to o bardzo wyrównanym poziomie rozgrywek.


To może Cię także zainteresować:
Otwarcie Rowerowego Kątka w Chrzypsku Wielkim
Hulajnogi jako alternatywny środek transportu
Powołania młodych piłkarek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze