Podsumowanie sezonu piłkarskiego młodziczek AP Warty Międzychód

19.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #piłka nożna   #międzychód   

UDANY DEBIUT MŁODZICZEK NA BOISKACH WIELKOPOLSKI SEZONU 2017/18

MŁODZICZKI CZWARTYM ZESPOŁEM W WLKP !

 

Zespół młodszy czyli młodziczki rocznik 2005-młodsze, z miesiąca na miesiąc robił niesamowite postępy, a liderkami tego zespołu były Sandra Matuszek, Klaudia Mania, Aleksandra Bilan, Sandra Triebs i Zosia Gromadecka. Kiedy te młode dziewczyny, zaczynały swą przygodę z futbolem, to tak na prawdę nikt w rywalek z Wlkp, zbytnio poważnie nie traktował naszego zespołu i jeszcze przed meczem, dopisywały sobie 3 pkt. Pierwszy turniej, którego organizatorem po raz pierwszy w historii był nasz zespół/klub, może nie wypadł rewelacyjnie, bo nie mógł, ponieważ zabrakło kilku podstawowych zawodniczek. Za to, już trzeci i ostatni turniej, zwłaszcza ten czwarty ostatni w rozgrywkach, pokazał, że rywalki musiały traktować nasz zespół poważniej i tak też było. Z czołowymi zespołami rozgrywek, nasze dziewczyny walczyły jak równy z równym i tylko żałować, że rozgrywki tak szybko się zakończyły. Kadrę zespołu i to w sposób widoczny wzmocniły Miranda Oknieńska, Marysia Walkowiak i Anna Zielińska, które stały się silnymi punktami zespołu, prowadzonego przez tr. Mariusza Ratajczaka. Oprócz w/w zawodniczek, barw naszego zespołu, klubu i zarazem miasta , broniły Wiktoria Zamożniewicz, Nikol Talarek, Larysa Wawrzyniak, Malwina Szukała, Natalia Cyranik, Amelia Chojnacka i Maja Kaczmarek [rezygnacja].

Co najbardziej ucieszyło trenera?.....to widoczny postęp u zawodniczek, a także to, że dorobiliśmy się dwóch bramkarek na niezłym poziomie. Niesamowity krok na tej pozycji do przodu, zrobiła Sandra Triebs, która w nie dalekiej przyszłości ma szansę stać się czołową bramkarką. Cieszy postęp Nikoli Talarek i najmłodszej Malwiny Szukały, która jeszcze trochę i będzie ważnym ogniwem zespołu. Co zasmuciło i było szeroko komentowane u kibiców czy działaczy, to niestety słabe zainteresowanie [bo brak wiedzy o futbolu to zrozumiałe], wśród rodziców, swymi pociechami, a także nie można zapomnieć o nagłej rezygnacji liderki, na dodatek kapitan Klaudii Manii [decyzje zostawiamy bez komentarza], trudno uwierzyć w to , że sama podjęła taką decyzję, no ale trzeba się z tym pogodzić. Druga sprawa, to sposób jej [nie tylko zresztą jej] odejścia, co jest w tych czasach normą, kiedy to o rezygnacji jakichkolwiek zawodniczek, klub-trener-zespół, dowiadują się od osób trzecich, niestety dożyliśmy czasów, gdzie dialog, szacunek i słowo dziękuje, prawie nie istnieje. Być może, co byłoby dobrą wiadomością, nie które zawodniczki wrócą, zwłaszcza tak utalentowana zawodniczka jak Klaudia, która mogłaby w futbolu kobiecym zajść daleko.

Wracając do rywalizacji, nie można zapomnieć o dobrej postawie młodziczek w Halowych Mistrzostwach Wlkp, gdzie były bliskie awansu do pierwszej czwórki [1-4m] mistrzostw, a także 3 i 2 miejsce podczas MIĘDZYCHÓD CUP 2017 i 2018.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w zespole były Sandra Matuszek i Zosia Gromadecka, które powołane zostały na konsultacje do kadry Wlkp U-13. Jedną z rewelacji sezonu była nie wątpliwie Ola Bilan, przed którą duża szansa, zaistnienia w futbolu kobiecym, a Sandra Triebs obok bramkarek GSS Grodzisk, Respectu Krobii i Polonii Poznań, należała do czołowych bramkarek w tej kategorii. Najwięcej minut na boisku spędziły Sandra Triebs, Sandra Matuszek, Klaudia Mania, Ola Bilan, Miranda Oknieńska oraz Zosia Gromadecka.

Treningi zaczynamy 13/14.08.2018, wówczas dowiemy się w jakich rozgrywkach , będzie uczestniczyć ta drużyna. Przed tym zespołem w połowie sierpnia turniej wakacyjny dla dzieci, w który nasz zespół, bedzie uczestniczył. W ub.roku dziewczyny zajęły 1 miejsce i czas na powtórkę.

 

1. RESPECT K-4 KROBIA - 64 [4 turnieje rozegrały]

2. LECH POZNAŃ - 48 [4 turnieje]

3. POLONIA POZNAŃ - 44 [4 turnieje]

4. AP WARTA MIĘDZYCHÓD - 22 [3 turnieje]

5. GSS GRODZISK WLKP - 22 [4 turnieje]

6. GROM WOLSZTYN - 10

7. POLONIA ŚRODA - 4

8. KKS KALISZ - 3

9. MEDYK KONIN - 0

10. Ostrovia i KKS Kalisz - ?

 

Reasumując sezon, to trzeba przyznać, ze zasłużenie mistrzem został zespół z Krobii.

 

To może Cię także zainteresować:
Uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy
Gmina Międzychód z nowym sprzętem do walki z pandemią
Międzychód zagra z WOŚP

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze