Policjanci przypominają o obowiązku oznaczenia posesji

16.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #dom   #tabliczka   #posesja   #mandat   #powiat międzychodzki   

Międzychodzcy i sierakowscy policjanci przypominają mieszkańcom o obowiązku oznakowania posesji numerem porządkowym. Za brak tego wymogu właściciel działki może zostać ukarany mandatem. Brak oznaczenia powoduje dezorientację nie tylko służb dbających o bezpieczeństwo, ale także innych firm i osób dostarczających np: przesyłki kurierskie. Może się nawet zdarzyć, że zamówiona pizza będzie zimna, bo dostawca nie mógł odszukać numeru domu, pod który miał ją dostarczyć.

 

Policjanci, a w szczególności dzielnicowi ponownie odwiedzą miejsca w których były już wcześniej ujawnione nieprawidłowości. Dotrą również do nowo powstałych budynków. 

Stróże prawa przypominają, że według art. 64 § 1 kodeksu wykroczeń "kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany".


To może Cię także zainteresować:
Wypadek na K24 w Luboszu
Dofinansowanie dla przedsiębiorców
II Biała Sobota w Powiecie Międzychodzkim

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl / KPP Międzychód/Waldemar Rymarski | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze