Policjanci zatrzymali rabusia roweru

14.11.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #rower   #międzychód   

10 listopada br. policjanci z Międzychodu zatrzymali 29-latka, który w nocy ukradł wart 1500 złotych pozostawiony bez zabezpieczenia na klatce schodowej rower. Rabuś za to na miejscu pozostawił swój.

 

O kradzieży roweru policjanci dowiedzieli się od właściciela, mieszkańca Bielska. Mundurowi porozmawiali z mieszkańcami oraz sprawdzili monitoringi zainstalowane w pobliżu miejsca kradzieży.

Na jego podstawie wytypowali osobę, która na miejsce kradzieży przyjechała rowerem, pozostawiła go pod blokiem, a następnie z klatki schodowej wyprowadziła inny.

Popołudniu, dzielnicowy, sierżant sztabowy Paweł Makowiak wspólnie ze strażnikiem miejskim zatrzymał w tej sprawie mieszkańca gminy Międzychód.

Mężczyzna tłumaczył, że skradziony rower był lepszy, sprawniejszy i lepiej się nim jechało. A że do pokonania miał kilka wzniesień to i łatwiejsza była droga do domu. Potem rower schował w lesie.

Łatwa droga do domu, dla mężczyzny oznacza teraz trudny kurs z kodeksem karnym na bagażniku, którego przepisy przewidują 5 lat pozbawienia wolności za kradzież mienia.

Policjanci przypominają, by nie zostawiać rowerów bez zabezpieczeń na klatkach schodowych, przed sklepami lub w miejscach ogólnodostępnych na tzw „chwilę” oraz by zwracać uwagę czy są zamknięte drzwi wejściowe na klatkę schodową. Takie sytuacje przeważnie są okazją dla złodzieja.

 

To może Cię także zainteresować:
Wypadek na K24 w Luboszu
XVII Konkurs Przyrodniczo-Sportowy
Strażacy z Wielkopolski na PGE Narodowy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze