Policyjna Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

11.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #mapa zagrożeń bezpieczeństwa   #bezpieczeństwo   #międzychód   

331 sygnałów o niebezpiecznych zdarzeniach zgłosili mieszkańcy powiatu międzychodzkiego w pierwszym półroczu 2017 roku. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stanowi jeden z elementów kontaktowych Policji ze społeczeństwem i dzięki stronie internetowej jest on anonimowy.

 

Narzędzie to pozwala na bieżąco śledzić informacje o zagrożeniach i reagować na nie. Mapa służy po to, aby po zweryfikowaniu zagrożeń kierować we wskazane miejsca siły i środki w miejsca, gdzie one istnieją.

Od początku tego roku do czerwca br. za pomocą tego narzędzia mieszkańcy powiatu międzychodzkiego zgłosili 331 różnych sygnałów. Zgłoszenia dotyczą niebezpiecznych i uciążliwych dla nich zdarzeń. W przeważającej liczbie zgłoszenia dotyczą: nieprawidłowego parkowania, nieprawidłowej infrastruktury drogowej czy przekraczania prędkości. Sygnały te w wielu przypadkach są potwierdzane przez policjantów, którzy wobec sprawców wyciągają konsekwencje.

W momencie zgłoszenia zagrożenia, wybranego z katalogu, odpowiednia ikona pojawia się na mapie. Po zgłoszeniu symbol na mapie ma kolor zielony, w trakcie weryfikacji zabarwia się na żółto, po potwierdzeniu – na czerwono. Jeśli zgłoszenie się nie potwierdziło ikonka staje się szara.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, w tym celu należy korzystać z telefonicznych numerów alarmowych 112 i 997. Poniżej zamieszczamy bezpośredni link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zakładka krajowej mapy zagrożeń znajduje się na każdej stronie internetowej Policji.

http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

Inną możliwością kontaktu z Policją a dokładniej mówiąc kontaktu z dzielnicowym jest mobilna aplikacja na telefon MOJA KOMENDA. Za jej pośrednictwem można skontaktować się z dzielnicowym wybranego rejonu służbowego czy to telefonicznie czy emailowo. Aplikacja jest darmowa.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk

 

To może Cię także zainteresować:
Mieszkańcy ujęli, a policjanci zatrzymali włamywacza
Nabór do zespołu piłkarskiego kobiet i dziewcząt
"Szlachetna Paczka" strażacy też mają swój wkład w akcję

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze