Policyjne podsumowanie weekendu 19-20.01.2019

22.01.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #interwencja   #zatrzymanie   #poszukiwana   #oszustka   #kierowca   #nietrzeźwy   #pieszy   #kolizja   #auto   #powiat międzychodzki   #międzychód   

Podczas ostatniego weekendu policjanci przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji, zatrzymali pijanego kierowce samochodu osobowego oraz osobę poszukiwaną.

 

W sobotę (19.01) kilka minut po północy policjanci z Międzychodu zatrzymali do kontroli kierowcę Mercedesa. Mężczyzna został zbadali alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec powiatu miał w organizmie 0,9 promila alkoholu. 

Kierowcy zostało zatrzymane prawa jazdy, dalsze konsekwencje poniesie w sądzie. 

W miejscowości Lewice doszło do zderzenia ciężarówki i osobówki. Kierowca pierwszego auta podczas wyjeżdżania z posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu pojazdowi. Nikomu nic się nie stało. Sprawa zakończona została mandatem. 

Przez cały ubiegły tydzień policjanci międzychodzkiej drogówki prowadzili działania NURD – które polegały na zapewnieniu bezpieczeństwa w głównej mierze pieszym i rowerzystom ale i również zwrócenie uwagi przez mundurowych na popełniane przez nich wykroczenia, do których najczęściej są zaliczane: przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. A wśród rowerzystów nieprawidłowe pokonywanie przejść dla pieszych oraz jazda po chodniku. Policjanci ujawnili kilkanaście takich wykroczeń. Ponadto drogówka sprawdzała także zachowanie się kierujących autami wobec pieszych i rowerzystów. Takie działania wpisały się już na stałe w grafik policjantów drogówki i prewencji. 

W niedzielę (20.01) podczas pełnionej służby przez patrol policjantów w ruchu drogowego ujawnili kilku pieszych, którzy poruszając się poza obszarem zabudowanym nie korzystali z elementów odblaskowych. 

Policjanci przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. 

Również w niedzielę (20.01) dzielnicowy z Międzychodu zatrzymał mieszkankę województwa lubuskiego, która była poszukiwana przez policjantów z Gorzowa. Kobieta była notowana za przestępstwa internetowe.To może Cię także zainteresować:
Przekazanie pojazdów i nowego sprzętu dla strażaków
Poszukiwania mieszkańca Kaplina nadal trwają
Zapowiadają się wielkie remonty

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: policja.pl

Komentarze