Policyjne podsumowanie weekendu 8-9.07.2017

01.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #interwencja   #powiat międzychodzki   #międzychód   #sieraków   

Podczas ostatniego weekendu międzychodzcy i sierakowscy policjanci pilnowali porządku w parkach, przy akwenach, dbali o bezpieczeństwo na drogach oraz podczas imprezy Beach Time Festival w Sierakowie.

 

Wolne dni były pracowite dla stróżów prawa. W przeważającej części policjanci kilkadziesiąt razy wyjeżdżali na interwencje domowe oraz publiczne, które w większości dotyczyły zakłócania ładu i porządku publicznego. Efektem tych interwencji była jedna osoba zatrzymana w policyjnym areszcie.

Policjanci w m. Łężeczki gmina Chrzypsko Wielkie wyeliminowali z ruchu drogowego pijanego kierowcę osobowego nissana, który w m. Chrzypsko Wielkie spowodował kolizje drogową z oplem uderzając w jego lusterko po czym odjechał w kierunku wspomnianej miejscowości. Zatrzymany kierowca, mieszkaniec gminy Chrzypsko Wielkie po przeprowadzonym badaniu trzeźwości mial w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźnie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grożą dwa lata pozbawienia wolności oraz kara finasowa.

Mundurowi odnotowali również kilka niegroźnych zdarzeń drogowych, które miały miejsce w niedzielę (9.07) o godzinie 12.05 w Sierakowie na rynku podczas cofania z parkingu na drogę, w Chrzypsku Wielkim w tym samym dniu przy ulicy Jeziornej, tu kierowca również podczas cofania uderzył w przejeżdżający pojazd marki Citroen. Sprawcy tych zdarzeń zostali ukarani mandatami karnymi.

Policjanci z Sierakowa i z Międzychodu czuwali nad ładem i porządkiem publicznym podczas Beach Time Festival w Sierakowie. W związku z tą imprezą policjanci odnotowali uszkodzenie zaparkowanego pojazdu. Czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z Sierakowa.

 

To może Cię także zainteresować:
Mieszkańcy ujęli, a policjanci zatrzymali włamywacza
Nabór do zespołu piłkarskiego kobiet i dziewcząt
"Szlachetna Paczka" strażacy też mają swój wkład w akcję

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: policja.pl

Komentarze