Porażka i wygrana w pierwszych meczach ligowych piłkarek AP Warty Międzychód

23.04.2019

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #piłka nożna   #mecz   #porażka   #wygrana   #międzychód

W pierwszym swym meczu, podopieczne trenera Mariusza Ratajczaka, mimo niezłej gry, uległy w Czaczu (koło Śmigla) z miejscowym Gromem 1-3, a jedyną bramkę w tym meczu, zdobyła Julia Kurzyńska. Zespół AP Warty, grający bez dwóch środkowych obrończyń, radził sobie całkiem nieźle, będąc piłkarsko lepszym zespołem, mając optyczną przewagę, stworzył sobie wiele okazji bramkowych. Niestety, mimo, że gospodynie miały mniej okazji bramkowych, wyszły z tego pojedynku zwycięsko, ponieważ były po porostu skuteczniejsze w swych akcjach ofensywnych. Szkoda straconych punktów, zważywszy, że gospodynie w drugiej połowie meczu, rzadko wychodziły ze swej połowy.

Drugie, także wyjazdowe spotkanie, tym razem zakończyło się wysoką wygraną naszych zawodniczek, które były wyraźnie lepsze piłkarsko i co najważniejsze skuteczne pod bramką rywalek. Gospodynie, rzadko zagrażały bramce międzychodzkiej drużyny, a jedyny gol dla nich, to swoisty prezent, którego zamieniły rywalki na bramkę. Nasz zespół od pierwszych do ostatnich minut, miał mecz pod kontrolą, a sytuacji bramkowych , można byłoby, obdzielić przynajmniej dwoma meczami. Nieźle w defensywie i bardzo dobrze w ofensywie zagrały piłkarski AP Warty, co przyniosło efekty w postaci wysokiej wygranej. Bramki zdobywały Czaprańska x2 Gałężewska x3 Gromadecka x2, J.Kurzyńska i Czarnecka po x1. Po tym okazałym zwycięstwie, nasz zespół plasuje się na 2 miejscu w tabeli, a w niedzielę 28.04.2019 o godz.12 w Międzychodzie nasz zespół, zmierzy się Ladies Turek.

Już dziś zapraszamy kibiców na to spotkanie, a także na stronę Facebooka AP WARTA GIRLS MIĘDZYCHÓD.