Posypały się mandaty za prędkość i pasy

10.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #prędkość   #bezpieczeństwo   #auto   #kierowca   #mandat   #międzychód   

6 lipca br. na terenie powiatu międzychodzkiego zostały przeprowadzone międzypowiatowe działania w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego wspierali koledzy z komend powiatowych w Szamotułach, Obornikach i Czarnkowa.

 

Tym razem 12 policjantów czuwało nad przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego oraz sprawdziło trzeźwość 277 kierujących. Podkreślić należy, że przez cały dzień na drogach powiatu międzychodzkiego nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego. Nie zatrzymano również żadnego nietrzeźwego kierowcy.

O ile dane dotyczące zdarzań drogowych oraz kontroli trzeźwości można uznać za pozytywne, to jeśli chodzi o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego podsumowanie przeprowadzonych kontroli wygląda zdecydowanie gorzej. Najwięcej mandatów posypało się za niezapięte pasy bezpieczeństwa podczas jazdy oraz za przekroczenie prędkości. Do grupy innych wykroczeń drogowych zaliczyć min. można: brak wymaganych przepisami dokumentów w czasie jazdy oraz rozmowa przez telefon.

Działania te wpisały się w stały kalendarz od ubiegłego roku i będą kontynuowane.

 

To może Cię także zainteresować:
Mieszkańcy ujęli, a policjanci zatrzymali włamywacza
Nabór do zespołu piłkarskiego kobiet i dziewcząt
"Szlachetna Paczka" strażacy też mają swój wkład w akcję

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.policja.gov.pl | foto: miedzychod.policja.gov.pl

Komentarze