Powstaje innowacyjna aplikacja dla osób zależnych

19.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#stowarzyszenie   #aplikacja   #międzychd   

W dniu 14.03.2018 r., w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „HOMINI” z Międzychodu, zorganizowało spotkanie informacyjne na temat innowacji społecznej pt. „SOS Homini – aplikacja komunikacyjna” realizowanej w ramach projektu „Przepis na wielkopolską innowację społeczną – usługi opiekuńcze dla osób zależnych”, finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

W ramach tego przedsięwzięcia powstaje innowacyjna aplikacja komunikacyjna, która zainstalowana na urządzeniach z wyświetlaczem dotykowym (smartfon, tablet), ma umożliwić różnym osobom zależnym (osobom chorym, z niepełnosprawnościami, seniorom i opiekunom tych osób), bardzo proste zgłaszanie swoich potrzeb, pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej, i/lub wolontariuszom, którzy wcześniej zadeklarują chęć niesienia pomocy tym osobom.

Najważniejszymi gośćmi spotkania były osoby, które wezmą udział w testowaniu prototypu aplikacji, czyli wybrane osoby zależne oraz potencjalni wolontariusze. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele instytucji tworzących Inkubator projektu tj. Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu (ROPS), Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS) i Miasta Poznań. Obecni byli także partnerzy stowarzyszenia w realizacji projektu tj. zOśrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie, Fundacji Femina Project z Wronek, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wronkach, oraz ITProject Direktor firmy Recoded, która programuje aplikacjęSOS Homini. Zaproszenie przyjęli również Pan Ryszard Sulej (Komisja Społeczna Rady Gminy), Pani Mariola Tyburska (Klub Seniora „Złoty Wiek”) oraz delegacja uczniów wraz pedagogiem Zespołu Szkół Technicznych w Międzychodzie.

W pierwszej części spotkania,członek zarządu Stowarzyszenia „HOMINI” p. Damian Kupczyk przedstawił uczestnikom cele działalności stowarzyszenia, oraz zrealizowane dotąd projekty i inicjatywy, a także plany na rok 2018.

W drugiej części spotkania pani Agnieszka Gentsch-Piasek z ROPS, omówiła w całości projekt dotyczący wielkopolskich innowacji społecznych, natomiast pan Michał Kosiedowski z PCSS, zapoznał uczestników z metodami tworzenia innowacji, o charakterze informatycznym.

W ostatniej części, pomysłodawca i koordynator innowacjiz aplikacją p. Marcin Górniak ze Stowarzyszenia „HOMINI”, przedstawił przebieg projektu, oraz omówił pierwsze efekty prac, tj. makiety aplikacji. W najbliższym czasie, zaprojektowane makiety zostaną skonsultowane z osobami, które zgłosiły się do udziału w projekcie i będą testowały prototyp aplikacji.

Stowarzyszenie „HOMINI” cały czas poszukuje osób, chętnych do udziału w projekcie, w roli wolontariuszy, udzielających pomocy osobom zależnym,przy prostych czynnościach życiowych. Testowanie aplikacji zaplanowane jest do 30 listopada 2018 r.

Osoby zainteresowane projektem, są proszone o kontakt pod nr tel.603 567 789 lub mailowo marcin.gorniak@homini.org.pl.

 

To może Cię także zainteresować:
Pierwsze działania nowego Stowarzyszenia
Aplikacja Moja Komenda na wyciągnięcie ręki
Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów - Ann Brashares

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzychod.pl / Stowarzyszenie „HOMINI” | foto: miedzychod.pl

Komentarze