Pożar budynku mieszkalnego w Sierakowie

11.04.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #pożar   #ogień   #budynek   #sieraków   

10 kwietnia ok. godz. 22:18 doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Sierakowie przy ul. Poznańskiej. Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej obiekt wraz z dachem był objęty ogniem. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej.

 

Ratownicy zabezpieczyli miejsce działań oraz w pierwszej fazie akcji podali dwa prądy wody w natarciu na ogień oraz jeden w obronie sąsiedniego budynku. Aby zwiększyć skuteczność gaśniczą w konsekwencji KDR zdecydował o użyciu piany ciężkiej. W związku z tym, iż część budynku nie była zamieszkała (pustostan) sprawdzono pomieszczenia pod kątem przebywania tam osób (np. bezdomnych) – nikogo nie znaleziono. Po dogaszeniu pożaru strażacy zabezpieczyli dach poprzez przymocowanie na nim plandeki. W działaniach udział brało dziesięć zastępów Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, w sumie trzydziestu ośmiu strażaków oraz Policja. Na miejsce przybył Burmistrz Gminy Sieraków, rodzina otrzymała lokal zastępczy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

 

To może Cię także zainteresować:
Zderzenie ciężarówek w Luboszu
"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Kolejna tragedia na Jeziorze Miejskim w Międzychodzie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: psp.wlkp.pl / Opracowanie: st. asp. Paweł Piaskowski Zdjęcia: KP PSP Międzychód

Komentarze