Pożar budynku w Międzychodzie

19.01.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #międzychód   

W poniedziałek 18 stycznia 2021 r. o godz. 18:45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Międzychodzie otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. 17 Stycznia w Międzychodzie.

 

Ze względu na warunki atmosferyczne, zwartą staromiejską zabudowę oraz charakter zgłoszenia na miejsce zadysponowano łącznie jedenaście zastępów straży pożarnej z: KP i JRG PSP Międzychód, OSP Międzychód, OSP Kamionna, OSP Łowyń i OSP Sieraków oraz Policję. 

Zapaliła się podłoga i część stropu w jednym z mieszkań i towarzyszyło temu silne zadymienie. Do lokalizacji pożaru wykorzystano kamerę termowizyjną dzięki której udało się sprawnie odnaleźć źródło pożaru, które występowało w przestrzeni podpodłogowej. 

Po ugaszeniu pożaru oraz przewietrzeniu budynku, a także dokonaniu sprawdzenia stężeń pod kątem występowania substancji niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzi mieszkańcy budynku powrócili do swoich mieszkań. W zdarzeniu żadna osoba nie została poszkodowana. Po przeprowadzonym przez strażaków rozpoznaniu prawdopodobnie przyczyną pożaru było pozostawienie popiołu w narożniku pomieszczenia.


To może Cię także zainteresować:
Niespokojny czwartek na drogach powiatu międzychodzkiego
Strażacy apelują -"Uważajmy na kruchy lód"
Wypadek drogowy w Sierakowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Międzychodzie

Komentarze