Prawie jak Gang Olsena

25.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #paserstwo   #sieraków   

Plan był taki - sprzedacie piłę, dostaniecie dolę i wszyscy będą zadowoleni. A tym czasem wyszedł włam, dystrybucja już nie, a na dodatek trzeba będzie jeszcze odcierpieć za "maryśkę".

 

W sobotę (18.01) około godziny 13.00 dzielnicowa z rejonu Kwilcza mł. asp. Lidia Skrzypczak otrzymała informację o dokonanej kradzieży z włamaniem do piwnicy w Sierakowie, skąd zniknęła piła spalinowa. 

Policjantka nie zdążyła załatwić formalności pisemnych, gdy dotarła do niej wiadomość o dwóch mężczyznach na ulicy Daszyńskiego w Sierakowie z piłą w rękach. 

Dzielnicowa zatrzymała tam Mateusza S. - lat 18, Rafała N. lat - 33, mieszkańców Sierakowa ze "spalinówką". Była to skradziona wcześniej piła. 

Zatrzymani zmierzali z towarem do nowego właściciela, który miała "iść" za 600 złotych, a tymczasem wartość pilarki to 2000 złotych. Byli oni pośrednikami w transakcji. Włam do piwnicy i kradzież zrobił kolega paserów, mieszkaniec Sierakowa Bartosz D. - lat 18. Podczas przeszukania policjanci znaleźli u niego jeszcze marihuanę.

Kryminalni mężczyznom przedstawili zarzuty paserstwa za co grozi kara więzienia do 5 lat oraz kradzieży z włamaniem - tutaj prawo mówi o karze do 10 lat, a za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat pozbawienia wolności.


To może Cię także zainteresować:
Narkotyki i dopalacze - profilaktyka przed feriami
Narada roczna międzychodzkich policjantów
Ślubowanie nowych policjantów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Międzychód / fot. policja.pl

Komentarze